خزاعی خواستار محکومیت ترور دیپلمات ایران در یمن از سوی بان‌کی‌مون شد

سیاسی

سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد، خواستار اتحاذ تدابیری از سوی شورای امنیت در برخورد با اقدامات تروریستی و نیز محکومیت اقدام تروریستی اخیر در صنعا از سوی بان‌کی‌مون شد.

سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد، خواستار اتحاذ تدابیری از سوی شورای امنیت در برخورد با اقدامات تروریستی و نیز محکومیت اقدام تروریستی اخیر در صنعا از سوی بان‌کی‌مون شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به بان‌کی‌مون دبیرکل و همچنین زیدالحسینی رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد با اشاره به حمله تروریستی روز شنبه گذشته خواستار اقدام فوری دبیرکل و رئیس فعلی شورای امنیت در برخورد با اینگونه اقدامات فزاینده تروریستی شد.

خزاعی در این نامه ضمن اشاره به شهادت ابوالقاسم اسدی ، دیپلمات کشورمان در یمن آورده است: کاملا مشخص است که تروریست‌های عامل این جنایت تحت تاثیر افراطی‌گری و خشونت کور بوده و حد و مرزی برای اعمال جنایتکارانه خود حتی علیه هیأت‌های نمایندگی سیاسی کشورها که تحت حقوق بین‌الملل مصونیت سیاسی دارند، نمی‌شناسند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در این نامه ضمن استقبال از اقدام فوری سازمان ملل در محکومیت حمله تروریستی 28 آبان و انفجار بمب در مقابل سفارت کشورمان در بیروت، تصریح کرد: ایران از شورای امنیت مؤکداً درخواست می‌نماید اقدام تروریستی اخیر در به شهادت رساندن دیپلمات کشورمان را شدیداً محکوم کند.

وی همچنین از شورای امنیت خواست تمامی کشورهای عضو را ملزم کند ضمن تلاش برای شناسایی تروریست‌های عامل این جنایت با اتخاذ تدابیر لازم هرگونه حمایت مالی از تروریست‌ها را سلب کرده و همکاری کامل برای مجازات عاملان و حامیان آنها را انجام دهد.

خزاعی در پایان با اشاره به اینکه ایران بیش از سه دهه یکی از قربانیان حملات تروریستی بوده است، افزود: باعث تأسف شدید است که هنوز شاهد ادامه سیاست‌های کور و اشتباه در تشویق خشونت و افراطی‌گری هستیم که نتیجه ای جز تضعیف صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N70876