بان کی مون: 2014، سالی تعیین کننده برای مذاکرات صلح خاورمیانه است

فلسطين

دبیرکل سازمان ملل با "غیر قانونی" خواندن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی، سال 2014 را سالی تعیین کننده در مذاکرات صلح خاورمیانه خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت با بیان اینکه سال 2014 سالی تعیین کننده و سرنوشت ساز در خصوص مذاکرات صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین خواهد بود، از تلاش‌های جان کری، وزیر خارجه آمریکا جهت تدوین چارچوبی برای دستیابی به حل و فصل نهایی مشکلات میان دو طرف فلسطین و اسرائیل قدردانی کرد.

بان کی مون همچنین هشدار داد که شکست این تلاش‌ها که با هدف حل و فصل مشکلات میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی است باعث می‌شود که خشونت بار دیگر به منطقه بازگردد.

دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: ادامه شهرک‌سازی‌های اسرائیل نقض آشکار قوانین بین‌المللی است که تحقق صلح در بلند مدت را غیر ممکن می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در هر راهکاری باید تحقق آزادی و کرامت برای مردم فلسطین در نظر گرفته شود و به اشغالگری‌ها که از سال 1967 آغاز شد پایان داده شود.

بان کی مون افزود: نباید مساله آوارگان فلسطینی و اوضاع شهر قدس را فراموش کرد. همچنین باید امنیت اسرائیل نیز حفظ شود و مرزهای آن به رسمیت شناخته شود.

انتهای پیام

کد N70839