پنتاگون : امریکا آماده حمایت از روسیه در بازیهای المپیک سوچی است

امریکا,روسیه,المپیک

تهران - ایرنا- ارتش امریکا روز دوشنبه آمادگی خود را برای در دسترس قرار دادن وسایل و تجهیزات نیروهای هوایی و دریایی این کشور از جمله دو کشتی مستقر در دریای سیاه در طول مسابقات المپیک زمستانی سوچی در حمایت از روسیه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، روسیه میزبان بازیهای المپیک زمستانی با تهدید گروه های شبه نظامی مبنی بر مختل ساختن بازی ها رو برو شده است .

پنتاگون گفت : فرماندهان نظامی امریکا در حال انجام برنامه ریزی و تدارکات دقیق هستند تا هرگاه حمایت امریکا در طول بازی ها لازم باشد وارد عمل شوند.

دریابان ˈ جان کربی ˈ سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای اظهار داشت : امریکا حمایت کامل خود را از دولت روسیه همزمان با تدارکات امنیتی اش برای المپیک زمستانی اعلام کرده است .

وی افزود : از جمله سرمایه های هوایی و دریایی امریکا دو کشتی نیروی دریایی مستقر در دریای سیاه است که در صورت درخواست در تمام شرایط اضطراری در حمایت از دولت روسیه و با مشورت این دولت در دسترس قرار خواهند گرفت .

این بیانیه پنتاگون در همان روزی صادر شد که دو نفر که گفته می شود از بانیان حملات انتحاری در جنوب روسیه هستند در یک نوار ویدئویی در حالیکه کمربند انفجاری بسته بودند به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هشدار دادند در انتظار حضور آنها در المپیک زمستانی باشند.

رویترز روز یکشنبه گزارش داد که مقامات نظامی و اطلاعاتی امریکا طرحهای احتمالی برای تخلیه امریکاییان را در صورت بروز حادثه ای در طول مسابقات مورد بررسی قرار داده اند.

مترجمام 1403/536
کد N70756