معاون اول رییس جمهوری در دیدارِ وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه/

جهانگیری :ایران و نیجریه زمینه های زیادی برای همکاری های مشترک دارند

نیجریه,جهانگیری

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری در دیدارِ وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه بر لزوم گسترش همکاری ها و توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه ها تاکید کرد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ˈ اسحاق جهانگیریˈ در این دیدار با اشاره به دستاوردها و پیشرفتهای علمی جمهوری اسلامی ایران در بخشهای نفت، گاز و صنعت افزود: ایران آمادگی دارد تجربیات و دستاوردهای خود را به دیگر کشورهای دوست از جمله نیجریه انتقال دهد.

وی رویکرد دولت تدبیر و امید را توسعه مناسبات با همه کشورها براساس احترام متقابل و منافع مشترک عنوان کرد و افزود: دولت آقای روحانی مایل است پروژه هایی را که پیشتر نیز میان ایران و نیجریه در بخش های مختلف از جمله نفت و کشاورزی وجود داشته با جدیت دنبال کند.

جهانگیری با تاکید بر وجود ظرفیتهای فراوان برای همکاری های مشترک دو کشور گفت: ایران و نیجریه در سازمانهای مختلفی از جمله سازمان ملل، گروه دی هشت، سازمان همکاریهای اسلامی و سازمان اوپک عضویت دارند و این موضوع زمینه های همکاری دو کشور را بیشتر می کند.

وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه نیز در این دیدار گفت: ملت ایران با انتخاب خود، آینده درخشانی را رقم زدند.

وی با ابلاغ سلام و تقدیم پیام کتبی رییس جمهوری کشورش به دکتر حسن روحانی،از نقش برجسته ایران در برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان تقدیر کرد.

ˈبشیر یوگوداˈ خاطرنشان کرد: رییس جمهوری نیجریه برای دکتر روحانی و دولت جدید ایران آرزوی موفقیت دارد و مایل است روابط دو کشور در تمامی زمینه ها از جلمه انرژی، تجارت و معدن افزایش یابد.

وی همچنین از نقش موثر و سازنده ایران در تثبیت قیمت نفت تقدیر کرد و با ابراز خرسندی از توافقات ژنو گفت: اعتقاد داریم ملت ایران از این توافقات سود خواهند برد همانطور که پیش تر با انتخاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری، آینده درخشانی را برای خود رقم زدند.

**1497 ** 1917
کد N70714