وزیر کشور خبر داد:

بررسی مباحث سرمایه اجتماعی و شبکه های مجازی در نشست شورای اجتماعی کشور

رحمانی فضلی,وزیر کشور

تهران - ایرنا - وزیر کشور با اشاره به جلسه عصر دوشنبه شورای اجتماعی کشور گفت: در این جلسه مباحث سرمایه های اجتماعی و شبکه های مجازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی پس از پایان نشست شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شورای عالی اجتماعی یک نهاد رسمی است که 23 دستگاه در این شورا عضویت دارند و تصمیم گیری های این شورا به منزله مصوبه دولت تلقی می شود.

وی افزود: ما در دوره جدید بنا را بر این گذاشته ایم که در هر جلسه یکی از موضوعات مهم اجتماعی را به بحث بگذاریم و در خصوص آن نظرات مختلف دستگاه ها و مسوولیت هایی که قرار است بپذیرند را تعیین کنیم.

رحمانی فضلی یکی از مباحث مطرح شده در جلسه امروز را سرمایه اجتماعی عنوان کرد و گفت: بحث سرمایه اجتماعی بر مبنای یک پیمایش در سال 84 انجام شده بود و بعد از آن این بحث تعطیل شده بود که ما بر مبنای آن یک تحلیل و بررسی داشتیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: مقرر شد کمیته ای در خصوص چگونگی این پیمایش تشکیل دهیم و سوالات، موارد، موضوعات و شاخص های مبتنی بر شرایط اجتماعی در این کمیته مطرح و تصمیم گیری های لازم انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد: هر سال پیمایشی در خصوص سرمایه اجتماعی داشته باشیم و آسیب ها، عوامل و آثار سرمایه اجتماعی را به صورت عملیاتی به دستگاه های مختلف ابلاغ کنیم که مبنای کار آن ها باشد.

ادامه دارد...

سیام**9254**9121**1535
کد N70295