آغاز به کار کنفرانس انرژی هسته‌ای آسیا در ویتنام

پنجمین کنفرانس سالانه انرژی هسته‌ای آسیا با مشارکت انجمن هسته‌ای جهانی (WNA) در شهر هانوی، پایتخت ویتنام امروز(دوشنبه)، افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، دبیرخانه این کنفرانس در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این کنفرانس سه روزه صدها کارشناس انرژی هسته‌ای از آژانس بین المللی انرژی اتمی، انجمن هسته‌ای جهانی، آژانس‌های هسته‌ای برخی کشورها و شرکت‌های مربوط به توسعه این نوع انرژی، شرکت خواهند داشت.

در این بیانیه آمده است: اجلاس ویتنام فرصتی برای تبادل دانش تخصصی و تجربه برای توسعه پروژه‌های جدید مربوط به انرژی هسته‌ای خواهد بود.

از جمله موضوعات مورد بحث در کنفرانس امسال چالش‌های پیش روی ژاپن پس از فاجعه هسته‌ای فوکوشیما نظیر یافتن راه حل‌های ایمن، پذیرش عمومی انرژی هسته‌ای‌، وضع چارچوب‌های قانونی، مسائل مالی،‌ مجوز دادن به پروژه‌ها،‌ توسعه منابع انسانی و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته است.

خبرگزاری دولتی ویتنام به نقل از معاون وزیر علوم و فن آوری این کشور گزارش داد که در این کنفرانس سیاست استفاده از انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز، تضمین امنیت و ایمنی هسته‌ای و عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای دنبال خواهد شد.

انتهای پیام

کد N70287