نشست توجیهی آژانس درباره اجرای توافق ژنو آغاز شد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,آژانس بين‌المللي انرژي اتمي,مذاكرات ژنو

نشست توجیهی و فنی آژانس با اعضای شورای حکام درباره اجرای توافق هسته‌یی ژنو و نحوه نظارت آژانس بر اقدامات هسته‌یی ایران آغاز شد.

نشست توجیهی و فنی آژانس با اعضای شورای حکام درباره اجرای توافق هسته‌یی ژنو و نحوه نظارت آژانس بر اقدامات هسته‌یی ایران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌یی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نشست عصر روز دوشنبه به طور غیررسمی و پشت‌ درهای بسته با حضور اعضای شورای حکام و کشورهای عضو آژانس برگزار شد.

رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس در این‌باره به ایسنا اعلام کرد که " آژانس به منظور تشریح گزارش اخیر مدیرکل درباره نحوه نظارت و راستی‌آزمایی بر اجرای "برنامه اقدام مشترک" پیش از ظهر روز دوشنبه (به وقت وین) با اعضای شورای حکام نشستی را پشت درهای بسته برگزار می‌کند.

او گفت: قرار است روز دوشنبه (30 دی‌ماه) هم‌زمان با آغاز اجرای توافق ژنو مدیرکل آژانس نشستی توجیهی و فنی پشت درهای بسته و به طور غیر رسمی برای اعضای شورای حکام آژانس در خصوص اجرای توافق ژنو برگزار شود.

گفتنی است تمامی اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌توانند در این نشست شرکت کنند.

وی ادامه داد: در این نشست ضمن توزیع و توضیح گزارش منتشر شده 4 صفحه‌ای که جمعه گذشته در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفت، در خصوص شروع اجرای اقدامات طبق توافق ژنو اطلاعاتی به اعضا داده خواهد شد.

نماینده ایران در آژانس هم‌چنین از انتشار متنی با عنوان "وضعیت برنامه هسته‌یی ایران در رابطه با برنامه اقدام مشترک" در این نشست از سوی آژانس خبر داد.

انتهای پیام

کد N70051