تحولات آسیا/

ممانعت از ورود رهبر اپوزیسیون مالزی به توکیو/ برقراری خط تلفن اضطراری میان ژاپن و آمریکا

آسیا اقیانوسیه

خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: آواره شدن 30 هزار نفر در اندونزی، ممنوعیت ورود رهبر اپوزیسیون مالزی به توکیو و برقراری یک خط تلفنی اضطراری میان مشاوران امنیت ملی ژاپن و آمریکا از جمله خبرهای مربوط به قاره آسیا به شمار می روند.

اندونزی

خبرگزاری فرانسه با اشاره به کشته شدن پنج نفر و آواره شدن 30 هزار نفر در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در اندونزی گزارش داد افراد بی خانمان به مناطق امن پناه برده اند.

ویتنام

این رسانه غربی از محکومیت 30 قاچاقچی در ویتنام به جرم حمل دو تن هروئین و مواد مخدر دیگر خبر داد.

چین

شینهوا نیز از شرکت شی جینپینگ رئیس جمهوری چین در مراسم گشایش بیست و دومین دوره بازیهای المپیک زمستانی سوچی به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خبر داد.

سفر رئیس جمهوری چین به سوچی درحالیست که ای بی سی از تهدید شبه‌ نظامیان چچنی برای انجام حمله تروریستی طی بازیهای المپیک در روسیه خبر داده است.

مالزی

رویترز نیز از ممنوعیت ورود  "انور ابراهیم" رهبر مخالفان دولت مالزی به توکیو به خاطر اتهام فساد اداری در سال 1999 و بازگشت وی به کوالالامپور خبر داد.

نیوزیلند

سی.ان.ان از زمین لرزه 6.3 ریشتر ی در مرکز نیوزیلند در فاصله 120 کیلومتری شمال شرق ولینگتون و در عمق 50 کیلومتری زمین خبر داد و گزارش داد این زمین لرزه پس لرزه هایی به قدرت 4.5 ریشتر در پی داشته است.

هند

رسانه های هندی همچنین گزارش دادند که کارشناسان امنیت سایبری در فضای نقل و انتقال پولی بانکداری آنلاین یک بدافزار جدید را شناسایی کرده که اطلاعات خصوصی کاربران را ردیابی می کند.

ژاپن

خبرگزاری کیودو نیز از برقراری یک خط تلفنی اضطراری موسوم به هات لاین بین مشاوران امنیت ملی ژاپن و آمریکا با هدف ارتباط نزدیکتر و تقویت همکاریهای دو جانبه از اواسط بهمن ماه خبر داد.

نپال

خبرگزاری فرانسه نیز با اشاره به اعتصاب هزاران پزشک نپالی در اعتراض به دخالت دولت در آموزش پزشکی و اصلاحات در نظام آموزش پزشکی گزارش داد پزشکان اعتصاب کننده نپالی تا زمان تحقق خواسته هایشان فعالیت خود را آغاز نمی کنند.