کنفرانس خبری تبعه آمریکایی زندانی در کره شمالی

سیاسی

شهروند آمریکایی که بیش از یک سال است در کره شمالی به زندان افتاده امروز (دوشنبه) در مقابل خبرنگاران در شهر پیونگ یانگ ظاهر شد و از دولت آمریکا تقاضا کرد تا تمام تلاشش را برای آزادی وی انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه لس آنجلس تایمز، کنت بائه، شهروند آمریکایی، این اظهارات را طی آنچه که یک کنفرانس خبری برگزار شده به درخواست خود خواند، ایراد کرد.

وی در جریان این حضور خود به شدت تحت حفاظت قرار داشت. زندانیانی که معمولا در کره شمالی آزاد می‌شوند معمولا پس از آزادی می‌گویند که اظهارات خود را تحت فشار و اجبار به زبان آورده‌اند.

کنت بائه که در این کنفرانس خبری یک کلاه خاکستری و لباس زندانی با شماره 103 به تن داشت سخنان خود را به زبان کره‌ای ایراد کرد. در این کنفرانس خبری خبرنگاران رسانه‌های مختلف از جمله آسوشیتدپرس حضور داشتند.

وی گفت: من معتقدم می‌توان مشکل من را می‌توان با همکاری نزدیک و توافق میان دولت کره شمالی و دولت آمریکا حل و فصل کرد.

کنت بائه اظهار امیدواری کرد که دولت آمریکا تمام تلاش خود را برای آزادی وی انجام دهد.

وی خاطرنشان ساخت: در زندان با وی بدرفتاری نشده است.

بائه در نوامبر 2012 هنگامی که رهبر یک تور گردشگری در کره شمالی را برعهده داشت در این کشور به اتهام جرایم ضد دولتی دستگیر و پس از آن به 15 سال زندان با اعمال شاقه محکوم شد.

چند هفته پیش مقامات کره شمالی مریل نیومن، یک آمریکایی 85 ساله که سرباز کهنه کار جنگ کره بود را آزاد کردند. وی مدتی در کره شمالی به سبب اتهاماتی که در جریان جنگ کره در دهه 1950 مرتکب شده بود زندانی بود.

انتهای پیام

کد N69974