رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

روستاییان تحت پوشش بیمه همه جانبه حوادث قرار می گیرند

ریاست جمهوری,روستا,بیمه

تهران-ایرنا- رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری گفت: تمام روستاییان کشور تحت پوشش بیمه همه جانبه حوادث قرار می گیرند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید عباس پورهاشمی افزود: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در حال حاضر فعال است اما بسیاری از روستاییان هنوز تحت پوشش این بیمه نیستند.

وی تصریح کرد که این صندوق نیازمند تقویت و رفع موانع و مشکلات قانونی آن است تا تمامی روستاییان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: سرانه پرداختی دولت در شهرها برای هر نفر دو برابر روستاها است که این موضوع مشکلاتی را برای روستاییان به وجود آورده و باعث مهاجرت آنها به شهرها شده است.

پورهاشمی تاکید کرد این مشکل باید حل و میزان سرانه شهر و روستا برابر شود.

وی در ادامه به فعالیت های مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری برای ایجاد پوشش بیمه ای روستاییان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با بیمه های تجاری مذاکراتی داشته باشیم تا روستاییان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

پورهاشمی افزود: همچنین از دولت درخواست کرده ایم تا در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، حتما روستاها و بیمه روستاییان را مدنظر داشته باشد و هزینه بیمه روستاییان بیشتر پرداخت وموانع موجود برطرف شود تا روستاییان دغدغه درمان نداشته باشند.

وی در ادامه از پوشش بیمه ای حوادث برای روستاییان سراسر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: یک بحث دیگر هم بیمه حوادث روستاییان است. کشور ما حادثه خیز است و باید در این زمینه بیشتر تلاش شود.

وی با یادآوری این که در روستاها تاکنون بیمه مخصوصی برای حوادث وجود نداشته است، گفت: به همین منظور با بررسی های انجام شده، بیمه جامع روستایی در حوزه حوادث راه اندازی شده است.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: در این بیمه سعی شده هر اتفاقی که در روستا می افتد، مشمول بیمه حوادث شود.

پورهاشمی همچنین اظهار داشت: با شرکت بیمه ایران توافق شد که سالیانه حداقل 25 هزار تومان از سوی روستایی پرداخت شود و براساس میزان پرداختی، هر نوع حادثه ای از قبیل حوادث کار، بلایای طبیعی و هر اتفاقی که در روستا می افتد، شامل این نوع بیمه شود.

وی تصریح کرد: بعد از وقوع هر حادثه ای بلافاصله برآورد میزان خسارت شده و هزینه های مربوطه به روستاییان حادثه دیده اعطا می شود.

وی تاکید کرد: این یک اقدام کلانی است و اگر درست انجام شود و روستاییان به این کار آشنا شوند، پیش بینی بزرگی برای حوادثی که در آینده اتفاق می افتد، خواهد بود.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: همه تلاش ما این است که یک بیمه ساده، روان، متناسب با روحیات و مسایل روستاییان و در دسترس باشد.

پورهاشمی خاطرنشان کرد: تاکنون کمکی از سوی دولت طلب نشده است و بیمه ها باید با همکاری خود روستاییان کار را انجام دهند. البته یک قشری از روستاییان هم که توان پرداخت حق بیمه سالیانه را ندارند، قرار شده از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره)و سازمان بهزیستی هزینه های مربوط پرداخت شود.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: بیمه ها برای اجرای این طرح نباید به دنبال سود کلان باشند، زیرا این یک طرح ملی و نیاز کشور است.

پورهاشمی افزود: هر شرکت بیمه دیگری از سال آینده اعلام آمادگی کند، می تواند در این طرح مشارکت داشته باشد.

سیام(1)**9189**1336
کد N69885