اتحادیه پارلمان‌های عربی کمیته ویژه برای تشریح جنایات اسرائیل تشکیل می‌دهد

اتحادیه پارلمان کشورهای عربی در بیستمین نشست خود در کویت با تشکیل هیاتی برای سفر به کشورهای اروپایی، کشورهای عضو شورای امنیت و واتیکان جهت شرح اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و مسیحی قدس موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی صفا، اتحادیه پارلمان کشورهای عربی در بیستمین نشست خود که در کویت برگزار شد تصمیم گرفت تا هیاتی را برای سفر به کشورهای عضو دائم شورای امنیت، اتحادیه عرب، کشورهای عضو پارلمان اروپا و واتیکان برای شرح و توضیح هتک حرمت‌های رژیم صهیونیستی علیه قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی تشکیل دهد.

شرکت‌کنندگان در این نشست تاکید کردند که هیچگونه صلح و ثباتی در خاورمیانه بدون یافتن راه حل عادلانه و فراگیر برای مساله فلسطین بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی ممکن نیست.

اتحادیه پارلمان کشورهای عربی در بیانیه اختتامیه خود تمامی پیشنهادات در خصوص قدس را رد و تاکید کرد که قدس شرقی، تنها پایتخت فلسطین است.

همچنین اعضای اتحادیه پارلمان‌های عربی خواهان پایبندی کشورهای عرب به تعهدات مالی خود در قبال فلسطین شدند.

احمد الجروان، رئیس پارلمان عربی نیز از تمامی اعضای پارلمان‌های کشورهای عربی خواست تا از ملت فلسطین و تلاش آنها برای تحقق حقوق خود و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس حمایت کنند.

الجروان در جلسه افتتاحیه نیز تاکید کرد: مقابله با یهودی‌سازی قدس تنها با نظارت و کنترل تمامی اقدامات اسرائیل و درخواست ملت‌های عرب از جامعه جهانی برای توقف و پایان دادن به جنایت‌های اسرائیل علیه فلسطینی‌ها ممکن است.

وی همچنین از احزاب و گروه‌های فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه خواست تا اختلافات خود را حل کرده و بر امور داخلی فلسطین متمرکز شوند.

انتهای پیام

کد N69698