سردار جزایری:

آمریکا توان مدیریت جنگ نظامی سوریه را ندارد

سیاست داخلی

نمایندگان دولت سوریه باید کاملاً با هوشیاری و بدبینی نسبت به طرف مقابل مذاکره، در ژنو 2 حضور یابند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت کنفرانس ژنو ۲ و ضرورت هوشمندی و حساسیت نسبت به آن هشدار داد سوریه مراقب باشد در دام کنفرانس ژنو ۲ گرفتار نشود.

به گزارش ایلنا، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در آستانه برگزاری کنفرانس ژنو 2 و تلاش برای حل بحران سوریه، اظهار داشت: آمریکا و حامیان گروهک‌های تروریستی، ناکام از موفقیت در طرح‌های براندازانه خود در سوریه، اینک تلاش دارند از طریق سیاسی، شکست‌های خود را جبران کنند، لذا نمایندگان دولت سوریه باید کاملاً با هوشیاری و بدبینی نسبت به طرف مقابل مذاکره، در ژنو 2 حضور یابند.

وی تاکید کرد: پیروزی‌های دولت و ملت سوریه در برابر یکی از بزرگترین جنگ‌های تروریستی معاصر تا نابودی کامل تروریست‌ها و تثبیت مقاومت باید ادامه یابد.

جزایری با اشاره به توافقات گذشته در خصوص جنگ سوریه افزود: توافقات قبلی که در راستای منافع قدرت‌های خارجی و ارتجاع منطقه است نمی‌تواند پایه و اساس مذاکرات آتی باشد بلکه آنچه تعیین کننده خواهد بود تصمیمی است که مردم سوریه برای آینده کشور خود خواهند گرفت.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم واقع بینی نسبت به آنچه در عرصه جنگ سوریه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: نتیجه کنفرانس ژنو 2 باید دست برداشتن آمریکا و ارتجاع منطقه از تروریسم باشد.

جزایری همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا توان مدیریت جنگ نظامی سوریه را ندارد.

کد N69564