وزیر کشور:

ایران آماده راه اندازی انبار تدارکاتی برای کمک غذایی به مهاجرین منطقه است

وزیر کشور,مهاجرین

تهران -ایرنا- وزیر کشور با اعلام آمادگی ایران برای گسترش همکاری ها با سازمان جهانی غذا و بهبود بیشتر وضعیت معیشتی و بهداشتی مهاجرین، گفت: ایران آماده راه اندازی انبار تدارکاتی برای کمک غذایی به مهاجرین در منطقه است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در دیدار خانم ارتارین کازین رییس سازمان جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد، اقدامات و کمک های این سازمان را یک امر انسانی و خداپسندانه برشمرد و اظهارداشت: ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و منطقه ای طی سه دهه گذشته پذیرای میلیون ها پناهنده و مهاجر بوده که این امر هزینه های بسیاری را به جمهوری اسلامی ایران وارد کرده است.

وی به هزینه های بالای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مهاجرین اشاره و تصریح کرد: کمک سازمان های جهانی و بشر دوستانه در مقابل هزینه های که ایران متقبل شده، بسیار ناچیز بوده است و باید اقدامات ایران در عرصه بین المللی منعکس شود.

وزیر کشور یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران حتی در شرایط جنگ و تحریم نیز از کمک به پناهندگان و مهاجرین غافل نبوده است.

رحمانی فضلی همچنین گفت: کمک به مهاجرین هزینه های زیادی دارد که در صورت کمک های بیشتر سازمان ملل می توانیم آنها را گسترش دهیم.

وی، فقر و گرسنگی را یکی از ریشه های اصلی بوجود آمدن تروریسم و خشونت دانست و افزود: کمک برای از بین بردن جهل و بی سوادی و ریشه کن کردن خشونت، مطمئنا کمک به صلح جهانی است.** سازمان جهانی غذا با تشکیل انبار تدارکاتی مهاجرین در ایران موافق است

خانم ارتارین کازین رییس سازمان جهانی غذا نیز در این دیدار با تشکر از کمک ها و اقدامات بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران در 30 سال گذشته، از موافقت این سازمان برای فعالیت ایران به عنوان کریدور و انبار تدارکاتی مهاجرین در منطقه خبر داد.

وی با تاکید بر این که سازمان جهانی غذا نیز به دنبال از بین بردن کامل گرسنگی در جهان و کمک به مهاجرین است، گفت: مطمئنا رفع مشکلات معیشتی و از بین بردن گرسنگی در جهان کمک فراوانی به صلح جهانی خواهد کرد.

رییس سازمان جهانی غذا از بین بردن و مبارزه با گرسنگی در جهان را نیازمند عزم جهانی و مشارکت بین المللی دانست و از تمامی کشورهای که به این سازمان برای بهبود وضع غذای مهاجرین و پناهندگان کمک و تلاش می کنند، خواست که کمک های خود را افزایش دهند.

سیام(1)9254**1336
کد N69507