پوتین: نباید ورزش با سیاست ادغام شود

رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای حول سوالات درباره قوانین اعمال شده در رابطه با همجنس‌گرایی در این کشور بار دیگر به گروهی از خبرنگاران بین‌المللی اطمینان داد که ورزشکاران و تماشاچیان در المپیک زمستانی سوچی هیچ مشکلی نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: هیچ یک از مهمان‌های المپیک سوچی مشکلی نخواهند داشت.

با وجود آنکه پوتین می‌گوید المپیکی‌ها معروفند به سیاسی نکردن مسائل بین‌المللی، اکثر سوالاتی که وی در گفت‌وگویش با رسانه‌های بین‌المللی باید پاسخگو باشد مربوط به سیاست‌ است و بیشتر زمان مصاحبه اخیرش به از بین بردن نگرانی‌هایی اختصاص یافت که درباره تماشاگران بین‌المللی همجنس گرا وجود دارد. پوتین بار دیگر تاکید کرد نمایندگان جامعه هم‌جنس‌گرا به طور کامل در روسیه مورد استقبال قرار می‌گیرند.

پوتین گفت: منتقدان قانون جدید تصویب شده در روسیه در رابطه با منع تبلیغات در رابطه با هرگونه گرایش جنسی نامتعارف و غیر استاندارد باید بار دیگر متن این لایحه را بخوانند و متوجه یک دنیای متفاوت میان چیزی که این لایحه می‌گوید و نقض حقوق همجنسگرایان شوند.

وی افزود: به نظر من این لایحه‌ای را که ما تصویب کردیم به هیچ کس ضرری نمی‌زند و مردم با گرایش‌های جنسی نامتعارف در اینجا احساس حقارت نمی‌کنند چرا که هیچ تبعیض اجتماعی، شغلی و حرفه‌ای علیه آن‌ها وجود ندارد.

پوتین ادامه داد: مردم گرایش‌های جنسی مختلفی دارند. ما از تمامی ورزشکاران و مهمانان در المپیک سوچی استقبال می‌کنیم. خیلی دوست دارم که ورزش با سیاست ادغام نشود.

وی گفت: در جریان المپیک زمستانی سوچی نیروهای امنیتی روسیه با همتاهای خارجی خود همکاری خواهند کرد. ما در تلاشیم تا مطمئن شویم که اقدامات امنیتی تحمیلی نباشد و به ورزشکاران شرکت کنندگان در این بازی‌ها و مهمانان و خبرنگاران فشار نیاورد. اما به طور همزمان بیشترین تلاش را داریم تا این اقدامات موثر باشند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت، هزینه کلی این المپیک 5 / 6 میلیارد دلار بوده است و با این گفته ادعاهای مربوط به 10 برابر بیشتر بودن این هزینه را از بین برد.

پوتین همچنین در اظهاراتی که روز جمعه توسط کرملین منتشر شد، گفت: میزبانی بازی‌های المپیک سوچی هیچ ارتباطی با جاه طلبی‌های شخصی من ندارد. این مساله مستقیما با منافع کشور و مردم روسیه ارتباط دارد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و وقایع خونین در قفقاز جامعه ما افسرده و بدبین شده است. ما باید خودمان را به جنب و جوش و تحرک درآوریم. برای درک و احساس این مساله ما باید پروژه‌های گران قیمت و بزرگ به دست بگیریم.

انتهای پیام

کد N69431