مقام سابق مصری حرف‌های خود را تکذیب کرد

یک قانونگذار پیشین مصر که در یک برنامه محبوب تلویزیونی تهدید کرده بود که اگر جان رئیس ارتش مصر به خطر بیفتد، "همه آمریکایی‌ها در خانه‌هایشان سلاخی خواهند شد"، حرف‌های خود را تکذیب کرده و گفت که از اظهاراتش بد تعبیر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اظهارات 13 ژانویه مصطفی بکری، روزنامه نگار معروف مصری که روابط نزدیکی با ارتش مصر دارد، جنجال زیادی را در رسانه‌ها به پا کرد، هرچند که دولت مصر در این خصوص اظهار نظری نکرد.

وی با ادعای اینکه آمریکایی‌ها در حال توطئه برای ترور ژنرال عبدالفتاح السیسی، رئیس ارتش مصر هستند، گفت که در این صورت آمریکایی‌ها کشته خواهند شد.

وی با ابراز اطمینان نسبت به وجود چنین طرحی که مشابه آن در ترور بی‌نظیر بوتو، نخست وزیر سابق پاکستان رخ داد، عنوان کرده بود: اگر اتفاقی برای السیسی رخ دهد، نخواهم گذاشت حتی یک آمریکایی‌ در آرامش به سر ببرد.

بکری اما روز یکشنبه گفت که از اظهاراتش بد برداشت شده است و اظهار داشت: من مخالف هرگونه خشونت از جمله علیه آمریکایی‌ها هستم. ما هیچ دشمنی با آمریکایی‌ها نداریم. هدف من از اظهار آن سخنان، برجسته کردن استقلال مصر و رد دخالت‌ها چه از طرف آمریکا و چه طرف دیگری در امور داخلی کشورمان بود.

انتهای پیام

کد N69430