انتقاد نماینده‌ی سقز از نبود پزشک در پزشکی قانونی این شهر

نماینده‌ی مردم سقز با اشاره به نبود پزشک در پزشکی قانونی این شهر از مشکلاتی که این مساله برای مردم به وجود آورده خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، محسن بیگلری در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر دادگستری گفت: در شهر سقز با جمعیت حدود 250 هزار نفر حتی یک پزشک در پزشکی قانونی وجود ندارد و مردم مجبورند برای موارد مربوط به پزشکی قانونی به مرکز استان با فاصله‌ی کوهستانی 200 کیلومتر مراجعه کنند.

او ادامه داد: خانواده متوفیان باید به همراه جسد به سنندج بروند که این مساله مشکلات زیادی را به بار آورده و این وضعیت زیبنده دادگستری نیست.

حداقل دو پزشک باید در پزشکی قانونی شهرستان سقز حضور داشته باشند.

بیگلری نسبت به بخش نشدن برخی مناطق حوزه‌ی انتخابیه‌اش در تقسیمات کشوری به وزیر کشور تذکر داد و گفت: چرا ساختار جدید فرمانداری سقز مشخص نمی‌شود و بازارچه بانه رسمی نمی‌شود و بازارچه مرزی شهر سقز بازگشایی نمی‌شود.

نماینده مجلس به وزیر ورزش نیز برای پروژه‌های نیمه کاره استان و بی‌توجهی به جوانان کرد تذکر داد.

او همچنین خطاب به وزیر نیرو گفت: قول داده بودید حق کردستانی‌ها از سد شهید کاظمی و بیچار بازگرانده شود اما این مساله هنوز اجرایی نشده است.

نماینده مردم سقز نسبت به عادی شدن رانت‌خواری در معادن هشدار داد و اصلاح مدیریت آن را ضروری دانست و گفت: چرا بعد از پنج ماه اقدامی برای برکناری مدیران ناکارآمد انجام نمی‌شود.

او در ادامه به مشکل تامین سوخت کشاورزان و کافی نبودن سرانه مدارس و عدم گازرسانی به منطقه در سرمای زیر 30 درجه تذکر داد.

انتهای پیام

کد N69177