واکنش مخالفان سوری به دعوت از تهران برای حضور در ژنو ۲

محمد جواد ظریف،,سوریه 92,ایران و سوریه,بان کی مون,سوری,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: به دنبال دعوت بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل از تهران برای حضور در کنفرانس ژنو ۲ و اذعان جامعه بین‌المللی به نقش سازنده ایران در حل بحران سوریه، مخالفان سوری اعلام کردند که در این کنفرانس حضور نخواهند یافت.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
به دنبال دعوت بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل از تهران برای حضور در کنفرانس ژنو ۲ و اذعان جامعه بین‌المللی به نقش سازنده ایران در حل بحران سوریه، مخالفان سوری اعلام کردند که در این کنفرانس حضور نخواهند یافت.

لؤی الصافی، سخنگوی ائتلاف مخالفان سوری در توییت خود نوشت که تا زمانی که بان کی مون از تصمیمش برای دعوت از ایران صرف نظر نکند، این ائتلاف در کنفرانس ژنو 2 حضور نخواهد یافت.

بنابر گزارش ایسنا به نقل از روزنامه‌ الاوسط ، بان کی مون بعد از گفت‌وگوهای طولانی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس خبری اعلام کرد که از تهران برای حضور در ژنو 2 دعوت کرده است.

وی گفت که تهران به عنوان متحد اصلی دمشق متعهد شده است تا نقش سازنده و مثبتی را برای حل بحران سوریه ایفا کند و اگر همه چیز طبق قرار جلو برود، همه کشورهای اصلی در این درگیری، روز چهارشنبه در مونترو سوییس حاضر خواهند شد.