نماینده کرمان:

آقای رییس‌جمهور اجازه ندهید اظهارنظرها روابط ما را خراب کند

هدفمندي يارانه‌ها

نماینده مردم کرمان در تذکری خطاب به رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه روابط مجلس و دولت خوب است،گفت: آقای رییس‌جمهور اجازه ندهید اظهارنظرهای افراد روابط خوب دولت و مجلس را خراب کند.

نماینده مردم کرمان در تذکری خطاب به رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه روابط مجلس و دولت خوب است،گفت: آقای رییس‌جمهور اجازه ندهید اظهارنظرهای افراد روابط خوب دولت و مجلس را خراب کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در تذکر شفاهی خود خطاب به رییس‌جمهور،‌ گفت: متاسفانه برخی اظهارنظرها از درون دولت مدعی می‌شوند که مجلس هنوز پیام انتخابات ریاست‌جمهوری را درک نکرده است، چنین چیزی صحت ندارد. مجلس در حال انجام وظیفه نظارت خود است. آقای رییس‌جمهور لازم است به این اظهارنظرها خاتمه دهد.

پورابراهیمی ادامه داد: در مورد هدفمندی یارانه‌ها، دولت تصمیم دارد فاز دوم این قانون را اجرایی کند اما باید متوجه این باشد که چنین قانونی طبق مواد مشخص در آیین‌نامه امکان طرح شدن به صورت تبصره را ندارد. ضمن اینکه کمیسیون تلفیق بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه را تمام کرده است و دیگر نمی‌تواند به آن برگردد و آن را تغییر دهد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: ای کاش دولت قبل از پایان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال جاری موارد مربوط به هدفمندی یارانه‌ها را به مجلس می‌رساند. حالا که چنین اقدامی انجام نشده است دولت باید در لایحه‌ای جداگانه این مساله را در مجلس مطرح کند.

نماینده مردم کرمان در مجلس در تذکر دیگری به وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به عدم تامین خوراک ذغال برای شرکت کوک‌سازی راور انتقاد کرد و گفت: من چندین ماه است که موضوع رساندن خوراک به کوک‌سازی راور را پیگیری می‌کنم اما متاسفانه مسئولین در این زمینه پاسخگو نیستند. اگر دولت در این زمینه اقدامی انجام ندهد من مجبور به طرح سوال ملی از وزیر خواهم بود.

وی در پایان نسبت به عدم بهره‌برداری دولت از معادن در منطقه کرمان و راور اعتراض کرد و گفت: تعداد زیادی از معادن هستند که دولت آنها را به دیگران واگذار نمی‌کند و خودش هم از آنها بهره‌برداری نمی‌کند. ما از دولت می‌خواهیم که یا بهره‌برداری از معادن را آغاز کند یا آنها را به دیگران بسپارد تا بخشی از گرفتاری‌های ناشی از بیکاری در منطقه هم برطرف شود.

انتهای پیام

کد N69117