اوباما: احتمال سازش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها کم است

سیاسی

باراک اوباما نسبت به موفقیت آمیز بودن طرح جان کری برای سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار بدبینی کرده و گفت، احتمال سازش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها کمتر از 50 درصد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با مجله "نیویورک" با بیان این که احتمال سازش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها کمتر از 50 درصد است، به دلایل این مساله اشاره‌ای نکرد.

وی خاطرنشان کرد: ارتباطی میان مساله سازش میان اسرائیل و فلسطین با مساله سوریه و پرونده توانایی‌های هسته‌ای ایران وجود دارد.

رئیس جمهوری آمریکا عنوان داشت: احتمال دستیابی به حل و فصل نهایی کمتر از 50 درصد است اما این امکان وجود دارد که پیشرفت جزئی درخصوص این سه مساله حاصل شود. می‌توان صخره‌ای را به قله کوه برد تا در آنجا بماند و به سمت ما سقوط نکند!

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: منطقه شاهد تغییرات سریع و سرنوشت سازی است و توازن‌های قدیمی دیگر توانایی ماندگاری را ندارند و سوال اکنون این است که چه کاری باید کرد.

وی درخصوص امکان توافق میان رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی گفت: منافع اسرائیل شبیه کشورهای سنی مذهب در منطقه است و انگیزه قوی برای پیوستن آن‌ها به این ائتلاف وجود دارد. اما مساله فلسطین عبارت از تاریخ طولانی از درگیری‌هاست.

انتهای پیام

کد N68957