پیکر شهید ابوالقاسم اسدی روز چهارشنبه تشییع می شود

اسدی,عبدالهیان,یمن

تهران - ایرنا - معاون وزیر خارجه کشورمان بامداد روز دوشنبه اعلام کرد: پیکر دیپلمات شهید ˈابوالقاسم اسدیˈ ساعت 10روز چهارشنبه هفته جاری از محل وزارت خارجه تشییع می شود.

به گزارش ایرنا، ˈحسین امیر عبدالهیان ˈ در حاشیه مراسم ورود پیکر این دیپلمات شهید به کشورمان در گفت وگو با خبرنگاران با ارایه گزارشی از اقدامات وزارت خارجه برای شناسایی تروریست های این حادثه افزود: تیمی در وزارت خارجه ایران و یمن مشغول پیگیری و انجام اقدامات لازم برای شناسایی تروریست ها است و هماهنگی های لازم را با بخش های مرتبط قضایی و حقوقی انجام می دهد.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه بزودی هیاتی از ایران برای بررسی هرچه دقیقتر این موضوع به صنعا اعزام می شود، ادامه داد: به تمام کسانی که از جریانات تکفیری حمایت می کنند، اعلام می کنیم که با آتش بازی نکنند.

وی در پاسخ به اینکه دولت یمن تاکنون چه اقداماتی در این خصوص انجام داده است؟ گفت: وزیر امور خارجه یمن بلافاصله پس از این حادثه با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان تماس گرفت و ضمن محکوم کردن آن توضیح داد که هر اقدامی که لازم باشد در این خصوص انجام خواهد داد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه ما شرایط کشور یمن را درک می کنیم، تصریح کرد: البته این دلیلی بر کوتاهی این کشور در حفاظت از جان نیروهای دیپلمات جمهوری اسلامی نخواهد بود و این کشور باید مسئولیت خود را در این خصوص به خوبی انجام دهد.

معاون وزیر خارجه در پاسخ به اینکه آیا تدابیر لازم برای حفاظت از جان نیروهای جمهوری اسلامی ایران با توجه به دو حادثه بیروت و صنعا اندیشیده اید؟ گفت: اقدامات لازم برای مقابله با چنین حرکاتی اندیشیده شده است و برخی از کشورها و جریاناتی که در کنار جریانات تکفیری هستند، بدانند آنها هم در این حوادث مسئول هستند.

به گزارش ایرنا، پیکر دیپلمات شهید «ابوالقاسم اسدی» که روز شنبه گذشته در یمن به شهادت رسیده بود، بامداد روز دوشنبه طی مراسمی وارد فرودگاه مهرآباد شد.

شهید اسدی دیپلمات 57 ساله کشورمان و مسوول مالی و کنسولی سفارت ایران در یمن، روز شنبه گذشته در منطقه الشمیله در مرکز صنعاء توسط افراد مسلح مورد اصابت گلوله قرار گرفت و با وجود تلاش سه ساعته پزشکان، به شهادت رسید.

به گفته منابع یمنی گلوله هایی به دست، سینه و شکم این شهید اصابت کرده بود.

اگر چه هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حادثه را برعهده نگرفته است اما روزنامه الحیات اعلام کرده است که احتمالا این سوء قصد از جانب گروهک تروریستی القاعده انجام شده است.

شبس **9171** 1552
کد N68261