مقام سازمان ملل: دعوت نامه نشست ژنو-2 برای ایران ارسال نشده است

روسیه,ایران,نشست ژنو 2

مسکو - ایرنا- ˈکورین مامال وانیانˈ رییس سرویس مطبوعاتی دفتر اروپایی سازمان ملل متحد اعلام کرد دعوت نامه شرکت در نشست بین المللی ژنو2 هنوز برای ایران ارسال نشده است.

به گزارش ایرنا، خانم وانیان روز یکشنبه به ایتارتاس گفت: تا این لحظه دعوت نامه ای برای شرکت ایران در این نشست ارسال نشده است.

خبرگزاری روسی در همین حال با استناد به اطلاعات یکی از خبرنگاران خود گزارش داد که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد دوشنبه شب با هواپیما عازم سوییس خواهد شد و صبح سه شنبه 21 ژانویه در محل برگزاری نشست ژنو2 حاضر خواهد بود.

ایتارتاس در عین حال به نقل از منابع آشنا به امور در ژنو اعلام کرد که ˈآنان احتمال تصمیم گیری درباره ایران در نشست فردا را منتفی نمی دانند.ˈ

دعوت نامه شرکت در نشست ژنو- برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه در حالی برای کشورمان ارسال نشده است که همگان بر ضرورت شرکت تهران در این نشست به دلیل تاثیرگذاری آن اذعان دارند.

با این رویکرد مقام های ارشد روس مانند سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور بارها اعلام کرده اند که حضور ایران در نشست ژنو2 برای برون رفت سوریه از بحران جاری ضروری است.

همچنین بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد و اخضر ابراهیمی نماینده وی در امور سوریه نیز پیش از این بارها بر لزوم حضور ایران در نشست ژنو2 تاکید کرده اند.

اروپام/518** 1552
کد N68201