لطف احمدی‌نژاد در حق مشاور روحانی!

امیرحسین زمانی‌نیا مشاور دکتر حسن روحانی در گفت‌وگویی، اقدام احمدی‌نژاد مبنی بر برکناری وی از سفارت ایران در مالزی را لطف رئیس‌جمهور سابق عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، زمانی‌نیا در بخشی از گفت‌وگوی خود با هفته‌نامه آسمان گفت: وقتی احمدی‌نژاد در سال 84 به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد، من چند ماه بود که به عنوان سفیر ایران در مالزی منصوب شده بودم. آقای شمس‌الدین خارقانی، صادق خرازی و حسین عادلی از من که در بحث هسته‌ای حضور داشتم دعوت کردند که چند کلمه‌ای در خصوص مساله هسته‌ای برای آقای احمدی‌نژاد صحبت کنم.

وی ادامه داد: من در صحبت‌های خود به احمدی‌نژاد اشاره کردم که در یک مقطع زمانی در شورای حکام ما به عنوان هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در نظر داشتیم که تنها یک کلمه را در یک قطعنامه عوض کنیم؛ کلمه‌ای که البته ماهیت قطعنامه را تغییر می‌داد. از روس‌ها خواستیم که این کار را انجام دهند. ماجرا حتی به تلفن زدن خاتمی به آقای پوتین کشیده شد. فردای آن روز سفیر روسیه در وین من را پیدا کرد و به من گفت کرملین از من خواسته با شما همکاری کنم ولی من نمی‌خواهم جنگ جهانی سوم به راه بیفتد، در نتیجه من نمی‌توانم آن کلمه را تغییر بدهم. من اینها را برای آقای احمدی‌نژاد تعریف کردم، ایشان بسیار ناراحت شدند و گفتند خیر، این حرف‌هایی که شما می‌گویید نیست و شرایط به گونه دیگری است.

مشاور روحانی اظهار کرد: بعد از اینکه به محل ماموریت خود بازگشتم، نامه دیگری آمد و من را مجددا برای انجام پاره‌ای مذاکرات به تهران فرا خواندند. ما فکر کردیم که باز هم قرار است پیرو جلسه قبلی در خصوص مساله هسته‌ای صحبت‌هایی را داشته باشیم ولی وقتی به تهران آمدیم به ما اعلام کردند که ماموریت شما به پایان رسیده است و دیگر نیازی نیست به عنوان سفیر حضور داشته باشید.

زمانی‌نیا خاطرنشان کرد: واقعا خدا پدر و مادر آقای احمدی‌نژاد را بیامرزد. من در اواخر دوران آقای خاتمی به مالزی رفته بودم. بلافاصله پس از شروع دوره ایشان، من و چند تن دیگر از دوستان که در جریان گفت‌و‌گوهای هسته ای بودند، فراخوانده شدیم. اما حرف‌های ما چندان خوشایند آقای احمدی‌نژاد قرار نگرفت. البته باز هم تاکید می‌کنم که ایشان لطف بزرگی در حق من کرد، چرا که مسئولیت داشتن در آن دوران کار ساده‌ای نبود.

انتهای پیام

کد N67517