/بیست و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی/

انتخاب هیات رئیسه جدید مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب

هفته وحدت,مجمع تقريب,وحدت

در جلسه هیات رئیسه مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اعضای جدید هیات رئیسه، نواب و مشاوران برای یک سال آینده انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شب گذشته در دومین روز برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت‌الله تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل و سایر اعضای مجمع عمومی، نشست هیات رئیسه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، آیت‌الله اراکی با گرامیداشت یاد اولین رئیس مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مرحوم شیخ محمد خوجه اولین رئیس مجمع عمومی بود که اکنون در میان ما نیست و دومین رئیس مجمع عمومی، دکتر عبدالسلام عبادی از اردن بود که به دلیل مشغله کاری، قادر به ادامه همکاری نیست، بنابراین باید اعضای جدید هیات رئیسه مجمع عمومی انتخاب شوند.

در ادامه اعضای جدید هیات رئیسه مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به ترتیب زیر انتخاب شدند:

احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه به عنوان رئیس مجمع عمومی، جعفر عبدالسلام رئیس اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام از مصر به عنوان نایب رئیس اول و دکتر محمد العاصی از آمریکا و دکتر خلیلی مفتی عمان به عنوان دیگر نواب انتخاب شدند.

آیت‌الله آصف محسنی از افغانستان، حجت‌الاسلام والمسلمین صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف و شیخ محمد سعید نعمانی به عنوان مشاوران و شیخ نبیل الحلباوی از سوریه، خانم طوبی کرمانی از ایران و حسان عبدالله از لبنان به عنوان دیگر اعضای هیات رئیسه انتخاب شدند.

همچنین دکتر محمدحسن تبرائیان نیز مجددا به عنوان دبیرمجمع عمومی برگزیده شد.

به گزارش ایسنا، مفتی اعظم سوریه پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب با تمجید مجدد از ملت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری است که جهان در برابر آن سر تسلیم فرود آورده است و ثابت کرده می‌تواند پیام راستین اسلام را به همه جهانیان برساند.

وی اظهار کرد: دشمنان جهان اسلام آتش فتنه را در همه جای جهان اسلام برانگیخته‌اند تا مساله اصلی که فلسطین و قدس شریف است، به فراموشی سپرده شود.

در پایان این نشست نیز، شیخ محمد سعید نعمانی، پیشنهاد چاپ و انتشار میثاق وحدت اسلامی که به امضای بیش از 2500 تن از علمای برجسته مذاهب اسلامی رسیده است را در کشورهای مختلف اسلامی ارایه داد.

انتهای پیام

کد N67455