کروبی عزادار شد + تسلیت خاتمی و عارف

خواهر مهدی کروبی صبح شنبه درگذشت.

به گزارش ایسنا به نقل از روز نو، پیکر خانم کروبی همسر مرحوم حجت‌الاسلام ملکی و خواهر مهدی کروبی، در قم تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

بر اساس گزارش انصاف‌نیوز، رییس جمهور اسبق کشورمان با صدور پیامی درگذشت خواهر کروبی را تسلیت گفت.

متن کامل پیام سیدمحمدخاتمی به نقل از دفتر وی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا شیخ مهدی کروبی

پروردگار متعال جناب عالی را در رنج‌ها و سختی‌ها، چه در زندان‌ها و محدودیت‌های فراوان پیش از انقلاب و چه پس از پیروزی که مخلصانه در راه امام و خدمت به انقلاب و مردم تلاش کرده‌اید و چه امروز که جامعه به خاطر حصر از خدمات شما محروم است، آزموده و بحمدالله در همه حال شکیبا بوده‌اید و در برابر تقدیر الهی، تسلیم.

مطمئنا در مصیبت دردناک درگذشت بانوی پرهیزکار و بزرگوار، خواهر ارجمندتان نیز صبورید و لطف ویژه الهی تسلی‌بخش دل داغدار شماست.

من این مصیبت را به جناب‌عالی، خاندان محترم کروبی و بستگان داغدار تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه حضرت حق جل و علاء برای آن فقیده سعیده آمرزش و رحمت و برای بازماندگان معزز، صبر و اجر و سلامتی و برای جنابعالی طول عمر با عزت توام با سلامتی و کامروایی مسالت می‌کنم و امیدوارم با رفع حصرها، دل‌ها به هم نزدیک‌تر و جامعه و انقلاب از وجود عزیزانی چون شما باز هم بهره‌مند گردد.»

بر اساس گزارش روزنو، محمدرضا عارف نیز در پیامی، درگذشت خواهر کروبی را تسلیت گفت.

متن این پیام که خطاب به فاطمه کروبی همسر حجت‌الاسلام مهدی کروبی است، به شرح زیر است:

«خواهر گرامی، سرکار خانم فاطمه کروبی

خبر درگذشت سرکار خانم فاطمه کروبی خواهر همسرگرامی‌تان موجب تاثر و تالم اینجانب شد. این مصیبت را به جنابعالی، خانواده‌های محترم کروبی و ملکی به خصوص به برادر بزرگوارم حجت‌الاسلام و المسلین آقای مهدی کروبی و همه بستگان داغدار تسلیت می‌گویم. از درگاه احدیت برای آن فقیده سعیده آمرزش و رحمت و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی و برای شما و جناب آقای مهدی کروبی طول عمر با عزت توأم با سلامتی و توفیق روزافزون طلب می‌کنم.»

انتهای پیام

کد N67448