با انتشار بیانیه ای اعلام شد؛

تاکید وزارت خارجه بر مجازات عاملان شهادت دیپلمات ایرانی

بیانیه,وزارت امور خارجه,شهادت دیپلمات ایرانی

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه با انتشار بیانیه ای اقدام تروریستی گروه های تکفیری در به شهادت رساندن ابوالقاسم اسدی دیپلمات ایرانی در یمن را محکوم و تاکید کرد از همه ظرفیت های سیاسی و حقوقی خود در جهت پیگیری جدی این موضوع با مقامات دولت یمن و تعقیب ، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در این بیانیه آمده است: حادثه تروریستی در صنعا پایتخت یمن آن هم در هفته وحدت و فرخنده روزهای میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد بن عبدالله (صلی الله علیه و آله و سلم) چهره خشونت طلب و افراطی گروه های تکفیری را نشان می دهد که تنها در راستای منافع و مصالح شوم دشمنان جهان اسلام در هدف قرار دادن وحدت و همبستگی امت اسلامی قرار دارد .

این بیانیه می افزاید: بدیهی است اینگونه اقدامات تروریستی و خشونت آمیز ، تنفر آحاد ملتها و کشورهای اسلامی به خصوص مردم مسلمان یمن و ایران را از پدیده شوم تروریسم ، خشونت و افراط و عاملان آن دوچندان خواهد کرد و انزوا و انزجار از گروه های افراطی و تروریستی و حامیان آنها را در میان ملتها و افکار عمومی منطقه و جهان به خصوص جهان اسلام تشدید خواهد نمود .

وزارت امور خارجه کشورمان در این بیانیه افزوده است: از این رو جمهوری اسلامی ایران اقدام فوری همه کشورها و دولتها و سازمانهای بین المللی برای محکومیت این گونه اقدامات تروریستی و اتخاذ تدابیر و ساز و کارهای موثر برای ریشه کنی این معضل بین المللی را ضروری می داند.

وزارت امور خارجه تاکید کرد که از ˈ همه ظرفیت سیاسی و حقوقی خود در جهت پیگیری جدی این موضوع با مقامات دولت یمن برای تعقیب ، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری استفاده خواهد شدˈ.

دستگاه دیپلماسی ایران در این بیانیه با ابراز تسلیت به خانواده شهید اسدی ، برای آن شهید بزرگوار علو درجات و مغفرت الهی و برای خانواده بزرگوار ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت کرد.

وزارت امور خارجه اطمینان داد اینگونه اقدامات ضد اسلامی و مغایر اصول و ارزشهای انسانی عزم و اراده کارگزاران دستگاه دیپلماسی را برای تلاش در جهت خدمت به منافع و مصالح کشور عزیزمان ایران اسلامی و پیمودن راه عزت و اقتدار امت اسلامی و در جهت پاسداشت خون پاک این شهید عزیز و همه شهدای گرانقدر کشورمان راسخ تر می نماید.

سیام(1)1429
کد N67174