آریایی‌نژاد: وحدت بین مسلمانان به معنای مصونیت از توطئه دشمنان است

هفته وحدت,وحدت

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود وحدت و انسجام بین مسلمانان به مثابه مصونیت از توطئه دشمنان و استکبار جهانی است.

احمد آریایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان اظهار کرد: وحدت مسلمانان در برابر دشمنان یکی از مواردی است که بر سایر مسائل مقدم بوده و اولویت اصلی جوامع اسلامی به شمار می‌رود.

وی افزود: مسلمانان جهان دشمنان مشترکی دارند که صلاح نیست اصول را کنار گذاشته و به مسائلی که موجب تضعیف روابط و وحدت آنها می شود، روی بیاورند.

آریایی نژاد با بیان اینکه وقتی مسلمانان در کنار هم بوده و منسجم باشند دشمنان ضرر می کنند، تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که مشترکات بین شیعیان و اهل تسنن بیشتر از اختلافات آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: تروریسم از راه‌های مختلفی همچون جهاد نفاق و کشتن شیعیان به دست وهابیت به دنبال عرضه چهره‌ای خشن از مسلمانان به سایر ملت‌ها و ادیان هستند و با این کار از پیشروی اسلام در جهان جلوگیری می کنند.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت ادامه داد: دشمنان با ایجاد تفرقه بین مسلمانان به دنبال تضعیف جوامع اسلامی بوده و با سلاح تفرقه می خواهند به اهداف خود برسند.

وی گفت: در عصر کنونی، ضرورت وحدت بین مسلمانان بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و هر چه از عمر انقلاب اسلامی می گذرد چالش های ما با دنیای استکبار نیز اساسی تر می شود.

آریایی نژاد با اشاره به توافق ژنو به عنوان یکی از چالش های استکبار با ایران اسلامی، اظهار کرد: باید ببینیم مذاکره کنندگان در برابر چه چیزهایی حاضر به پذیرفتن توافق شدند.

وی تصریح کرد: در این توافقات بر سر حقوق ملت ایران معامله شد و پنج درصد از دارایی های ما بلوکه شد، ما مجبور شدیم از برخی از معنویات چشم پوشی کنیم تا به مادیات برسیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این امر به استقلال ما خدشه وارد کرده و موجب وابستگی می شود و به همین دلیل باید مراقب بوده و در آینده تدابیری در این زمینه بیاندیشیم.

وی افزود: ما باید با شکستن قفل تحریم‌ها به دنبال تحقق اصلی‌ترین کار یعنی حفظ استقلال باشیم.

انتهای پیام

کد N67075