صلاحی: هفته وحدت نماد رفع اختلافات شیعه و سنی است

هفته وحدت,وحدت

صلاحی با اشاره به اینکه مشترکات باید مورد توجه باشد گفت: هفته وحدت نماد رفع اختلافات شیعه و سنی است.

عباس صلاحی، نماینده آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی اظهار کرد: هفته وحدت تدبیری بود تا عواملی که باعث تفرقه و تشتت هستند، مهار شوند.

وی فرقه‌گرایی را یکی از عواملی که وحدت را از بین می‌برد دانست و گفت: استکبار همواره در تلاش است که به فرقه‌گرایی و ایجاد تفرقه دامن بزند و اختلاف شیعه و سنی را افزایش دهد و تا زمانی که به هدف خود نرسد از پای نخواهد نشست و این وحدت مسلمانان قطعا این نقشه را بی‌نتیجه خواهد گذاشت.

صلاحی تصریح کرد: امروز مسلمانان چه شیعه و چه سنی باید در جهت نشر تعالیم و مکتب اسلام، وحدت و برادری تلاش کنند و پیامبر را به عنوان الگویی برای صلح، آزادگی، عدالت و برادری در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا در جهان چهره مسلمانان را خشن انعکاس دهند، افزود: اقدامات وهابیون و نسبت دادن عملیات‌های تروریستی به مسلمانان همه برای از بین بردن صلح‌طلبی، عدالت‌خواهی و وحدت مسلمانان است.

نماینده آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید رویه‌ای در پیش گرفته شود تا این وحدت روز به روز بیشتر شود. مسلمانان در اصول کاملا مشترک هستند و با همین مشترکات می‌توانند در کنار هم با آرامش زندگی کنند. اختلافات جزئی نباید عاملی برای از بین رفتن وحدت مسلمانان شود.

صلاحی اضافه کرد: امروز جو حاکم بر دنیا و تبلیغات به گونه‌ای است که تلاش می‌شود شیعه و سنی در مقابل هم بیایستند اما باید این ترفندها خنثی شود و این هفته نمادی برای رفع این اختلافات است.

انتهای پیام

کد N67074