در گفت‌وگو با سردار کاظمینی مطرح شد

۴ هدف سپاه تهران در مقابله با جنگ نرم

دفاع,سپاه پاسداران,سپاه

شهروندان: فرمانده سپاه «محمد‌رسول‌الله(ص)» با اشاره به لزوم ایستادگی در برابر هجمه‌های نرم دشمن، از ۴ هدف طراحی‌شده در این زمینه خبر داد و گفت: قرآن و عترت است که قدرت نرم ما را افزایش می‌دهد.

دفاع > سپاه- شهروندان:
فرمانده سپاه «محمد‌رسول‌الله(ص)» با اشاره به لزوم ایستادگی در برابر هجمه‌های نرم دشمن، از ۴ هدف طراحی‌شده در این زمینه خبر داد و گفت: قرآن و عترت است که قدرت نرم ما را افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس سپاه «محمد‌رسول‌الله(ص)» طی سال‌های اخیر با اهتمام ویژه به قرآن کریم برنامه‌های خوبی را در موضوعات مختلف حفظ، قرائت، مفاهیم، مسابقات و آموزش قرآن اجرا کرده است که برخی از این برنامه‌ها به خوبی در حال نهادینه شدن در جامعه است.

یکی از این برنامه‌ها تشکیل سازمان قرآن و عترت در سپاه «محمد‌رسول‌الله(ص)» است که سال گذشته کار خود را آغاز کرد و اکنون پس از گذشت یک سال از تشکیل این سازمان اقدام به برگزاری یاد‌واره شهدای قرآنی کرده است.

به منظور اطلاع از اهداف و برنامه‌های قرآنی سپاه «محمد‌رسول‌الله(ص)» دقایقی را با سردار «محسن کاظمینی» فرمانده این سپاه به گفت‌وگو نشستیم.

هنگامی که من فرماندهی سپاه تهران را بر عهده گرفتم ما چهار هدف عمده برای مبارزه با جنگ نرم دشمن در نظر گرفتیم و من اعتقاد دارم باید همه تلاش خود را برای تحقق این اهداف بکار ببندیم که یکی از این اهداف افزایش سطح معنویت و بصیرت در جامعه است زیرا در این صورت می‌توان در برابر دشمنان به خوبی ایستادگی کرد و در این راستا ترویج قرآن و عترت در دستور کار ما قرار گرفت.

همانطور که گفتم اولین هدف ما افزایش معنویت و بصیرت است و سایر اهداف ما هم شامل ترویج سبک زندگی اسلامی است که مقام معظم رهبری هم به این موضوع تأکید دارند.

هدف بعدی ما تربیت نیرو‌های مؤمن و انقلابی و هدف آخر تغییر فضای موجود جامعه به فضایی کاملاً اسلامی است.

برای تحقق این چهار هدف 20 اقدام راهبردی تعیین شد که یکی از این اقدامات ترویج قرآن و عترت است و به همین منظور سال گذشته اقدام به تشکیل سازمان قرآن و عترت کرد‌یم، همچنین 10 برنامه کلان برای این سازمان در نظر گرفته شد.

بخشی از این برنامه‌ها شامل؛ راه‌اندازی مهد‌های قرآنی، راه‌اندازی مکتب‌های قرآنی، راه‌اندازی دارالتحفیظ به منظور ترویج حفظ قرآن، ترویج مفاهیم قرآن کریم و معرفی شهدای قرآنی است

اگر بتوانیم قرآن و عترت را در جامعه ترویج کنیم و سطح انس با قرآن در جامعه بالا برود قدرت نرم ما افزایش می‌یابد و با این قدرت می‌توانیم در برابر فشار‌ها و آسیب‌های دشمن ایستادگی کنیم.

این یادواره از ابتدای تشکیل سازمان قرآن و عترت در دستور کار قرار داشت و ستاد برگزاری آن از شهریور‌ماه 1392 آغاز به کار کرد و تا امروز با کمک نهاد‌های قرآنی با این خانواده دیدار شده است، همچنین دبیر‌خانه این یادواره را دائمی می‌کنیم تا با برگزاری جلسات هماهنگی، سال‌های آینده کار‌های بزرگ‌تری اجرا شود.

نخستین یادواره شهدای قرآنی چهار‌شنبه 25 دی‌ماه 1392 در برج میلاد تهران برگزار و در آن از خانواده‌های 114 شهید قرآنی تهران بزرگ تجلیل شد.