آیت‌الله علوی‌گرگانی:

طلاب همچون پیامبر(ص) سختی‌های تبلیغ دین را به جان بخرند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

یک مرجع تقلید با تاکید بر تأسی طلاب در همه زمینه‌ها به پیامبر(ص) گفت: طلاب باید همچون پیامبر(ص) همه سختی‎های تبلیغ دین را به جان بخرند و یک لحظه دست از رسالت خویش برندارند.

یک مرجع تقلید با تاکید بر تأسی طلاب در همه زمینه‌ها به پیامبر(ص) گفت: طلاب باید همچون پیامبر(ص) همه سختی‎های تبلیغ دین را به جان بخرند و یک لحظه دست از رسالت خویش برندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‎الله سید محمد علوی گرگانی در دیدار با طلاب حوزه علمیه آذربایجان شرقی، گفت: طلاب حوزه‎های علمیه باید انس خود با قرآن کریم و اهل بیت(ع) را همیشه حفظ کنند و از خرمن پر فیض معارف اهل بیت(ع) بهره‏‌مند شوند.

وی افزود: خداوند در سوره ق، آیه 29 می‎فرماید که قدر این کتابی که به سوی شما نازل شده است را بدانید زیرا این کتاب، کتاب مرحمت است

این مرجع تقلید تصریح کرد: هیچ کتاب آسمانی، کمال و منزلت قرآن کریم را ندارد؛ قرآن آخرین کتابی است که از سوی خداوند به سوی بشر فرو فرستاده شده است و پیامبر(ص) تنها کسی در این کره خاکی بود که توان حمل آیات الهی داشتند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که «مردم هنوز هم پس از 1400 سال به ظرفیت قرآن و پیامبر(ص) پی نبرده‎اند و آن را نمی‏‌شناسند» گفت: پیامبر برای ابلاغ قرآن زحمات بسیاری کشید که قطعا هیچ کسی را یارای تحمل این همه رنج نبود؛ ایشان حق پدری و هدایت به گردن امت خود و تمام بشریت دارند ولی متاسفانه هیچ کس این قدر را نمی‏‌شناسد.

وی گفت: طلاب باید انس خود را با پیامبر(ص) و قرآن کریم بیشتر کنند؛ باید به گونه‎‏ای قرآن بخوانند که هر آیه آن، آنان را متحول کند؛ زیرا اگر تحولی در انسان روی ندهد نشان می‏‌دهد که انسان به حقیقت قرآن دست نیافته و فقط به قرائت آن پرداخته است.

این استاد حوزه بیان کرد: طلاب باید پیامبر اکرم(ص) را الگوی خود قرار دهند؛ همچون پیامبر(ص) باید همه سختی‎های تبلیغ دین را به جان بخرند و یک لحظه دست از رسالت خویش نکشند.

آیت‌الله علوی گرگانی، ادامه داد: طلبه‎ای که درس خواندش بی‎‏هدف باشد و کاری جز درس و استراحت ندارد به هیچ وجه نباید خود را طلبه بداند که قطعا پیامبر(ص) نیز او را طلبه نمی‎داند.

وی تاکید کرد: طلاب باید مدام در حال تحقیق، تدریس و تحصیل باشند و همواره در حال تهذیب، تزکیه و امر به معروف باشند و شب‎ها را به مطالعه و تحقیق و عبادت سرکرده و روزها را به تبلیغ، مباحثه و تحصیل مشغول باشند.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان این‌که «طلبه نباید لحظات پربار خود را به کارهای کم اهمیت و بی‏‎ارزش اختصاص دهد» گفت: طلبه باید طالب علم باشد؛ روزی امام خمینی(ره) به بنده فرمودند که دعا کنید که هیچ روزی از حالت طلبگی خارج نشوم؛ این مطلب بیانگر اهمیت زی طلبگی است.

انتهای پیام

کد N66509