با تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

کمیسیون بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم تشکیل می‌شود

سیاست داخلی

در این جلسه پس از استماع نظرات مجلس شورای اسلامی و یکی از حقوقدانان شورای نگهبان، مصوبات پیشنهادی کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطرح شد و اعضای موافق و مخالف دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند..

در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه پیشگیری از وقوع جرم، مصوب مجلس شورای اسلامی، که به دلایل مغایرت با شرع و قانون اساسی، مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و به عنوان مورد اختلافی به این مجمع ارجاع شده است، مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضاء، وزیر کشور، قائم مقام معاونت حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، رییس پیشگیری از وقوع جرم نیروی انتظامی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز دبیر کل و قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز حضور داشتند، پس از استماع نظرات مجلس شورای اسلامی و یکی از حقوقدانان شورای نگهبان، مصوبات پیشنهادی کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطرح شد و اعضای موافق و مخالف دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند.

در ادامه به دلیل ضرورت جامع نگری در آن، مقرر شد کمیسیون ویژه مشترکی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضور کارشناسانی از سه قوه، مضامین این لایحه را در قالب بندی‌های کار‌شناسی شده و متقن تعیین و برای تصویب نهایی به مجمع ارائه دهند.

کد N66460