هلاکت بیش از 1400 تروریست طی دو هفته/ دستگیری یکی از سرکردگان داعش

آفریقا و خاورمیانه

یک مقام امنیتی عراق از هلاکت بیش از هزار و 400 تروریست وابسته به القاعده طی دو هفته در عملیات مبارزه با تروریسم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المدی پرس و الفرات، مهدی الغراوی فرمانده لشگر سوم پلیس فدرال عراق از هلاکت بیش از هزار و 400 تروریست خبر داد که در میان آنها چندین تروریست عرب و غیر عرب به چشم می خورند.

مهدی الغراوی خاطر نشان کرد بیش از هزار و 400 تروریست طی دو هفته در موصل به هلاکت رسیدند.

وی از همدستی برخی مسئولان محلی با گروههای تروریستی خبر داد و گفت پنج گروه تروریستی در موصل از جمله گروههای وابسته به عزت الدوری جنایتکار فعالیت می کنند.

الغراوی خاطر نشان کرد شهر موصل از نظر امنیتی نسبت به شهرهای دیگر امن تر است.

این مقام امنیتی عراق از هلاکت وحید التونسی از مهمترین سرکردگان تروریستها در موصل خبر داد، در حالی که نظامیان آمریکایی نتوانسته بودند وی را به قتل برسانند.

وی در خصوص تروریستهای داعش(گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام) اظهار داشت اعضای گروه تروریستی موسوم به داعش ابتدا در موصل فعالیت می کردند،اما از ضربات نظامی نیروهای ما به استان الانبار گریختند، زیرا گمان می کردند آنجا پناهگاه امنی برای آنها به شمار می رود.

به گفته وی، تروریستهای کشته شده از سوریه وارد استان نینوی شده بودند که یکی از آنها وحید التونسی تروریستی بود که انسانهای بیگناه را به قتل رسانده و به نوامیس آنها تعرض کرده بود و ارتش آمریکا با وجود انجام حدود 400 سورتی پرواز در آن زمان برای دستگیری یا قتل وی ناکام مانده بود،ولی ما توانستیم این تروریست خطرناک را به هلاکت برسانیم.

الغراوی همچنین از کشته شدن هفت تروریست خطرناک از جمله یک چچنی و زخمی شدن شمار زیادی از آنها در استان صلاح الدین خبر داد.

از سوی دیگر احمد ابوریشه رئیس کنفرانس شورای بیداری عراق از پاکسازی دو منطقه دیگر در شهر الرمادی از وجود تروریستهای داعش خبر داد.

ابوریشه خاطر نشان کرد نیروهای پلیس و عشایر با حمایت نیرواهی ارتش همچنان مانع ارسال کمکها برای تروریستها در منطقه البوبالی می شوند که این منطقه به طور کامل از وجود تروریستها پاکسازی شده است.

وی افزود مناطق خیابان 60 و المعلب از وجود گروههای تروریستی پاکسازی شده است.

ابوریشه از عملیات امنیتی گسترده برای آزادسازی فلوجه از چنگال تروریستهای داعش خبر داد.

به گفته وی، مرکز شهر فلوجه همچنان تحت سیطره تروریستهای داعش است و نیروهای عشایر در اطراف فلوجه برای ورود به این منطقه طی روزهای آینده برای بیرون راندن تروریستها آماده می شوند.

دستگیری یکی از سرکردگان داعش و کشف یک انبار بزرگ سلاح در غرب کرکوک

فرماندهی عملیات دجله در  استان کرکوک امروز شنبه از دستگیری یکی از سرکردگان گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام(داعش) و کشف یک انبار بزرگ سلاح و مهمات طی یک عملیات امنیتی در غرب کرکوک خبر داد.

به گفته محمد خلف الدلیمی فرمانده لشگر 12 تابع فرماندهی عملیات دجله خاطر نشان کرد یگانهای ویژه صبح امروز در عملیات جستجو در روستای الصفره در ناحیه الریاض، فردی به نام ابراهیم محمد العسافی از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) را دستگیر کردند.

وی افزود در این عملیات همچنین یک انبار تسلیحاتی شامل انواع سلاحها به همراه مقادیری مواد غذایی کشف شد.

استان کرکوک امروز شاهد کشته و زخمی شدن 10 نفر بر اثر انفجار دو بمب در یک بازار در جنوب کرکوک بود.