هواپیمای بدون سرنشین و موشکهای پیشرفته در راه سوریه

تسنیم نوشت:

روسیه در طول هفته‌های گذشته کمک های تسلیحاتی جدیدی از جمله خودروهای زرهی، هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های کنترل از راه دور در اختیار دولت سوریه قرار داده است.
 خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شد: روسیه در طول هفته‌های کمک‌های تسلیحاتی جدیدی از قبیل خودروهای زرهی، هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های کنترل از راه دور  در اختیار دولت سوریه قرار داده است.

این منابع در گفتگو با رویترز اعلام کردند که ارتش سوریه از ماه دسامبر (ماه گذشته میلادی) چند محموله جنگ افزاری از جمله هواپیماهای بدون سرنشین، از روسیه دریافت کرده است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از یک منبع امنیتی در خاورمیانه مدعی شد که ده‌ها هوپپمای باربری روس مدل انتونوف 124، خودروهای زرهی، رادار، سامانه‌های جنگ الکترونیک، قطعه‌های یدکی هلی‌کوپتر و موشک‌های کنترل از راه دور، به سوریه منتقل شده اند.

این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که هیچ اطلاعاتی از منابع مستقل مبنی بر افزایش کمک‌های تسلیحاتی روسیه به سوریه ندارد و اگر این اطلاعات درست باشد، مایه نگرانی است.

این در حالی است که یک منبع نزدیک به معارضان سوری نیز مدعی شده است که کمک‌های نظامی سوریه از سه هفته پیش از طریق بندر لاذقه به سوریه منتقل شده است.

52261

کد N66445