امام جمعه غرب کابل: ایران نقش برجسته ای در وحدت جهان اسلام دارد

کابل,هفته وحدت,افغانستان

کابل- ایرنا – امام جمعه غرب کابل پایتخت افغانستان، ابتکار امام خمینی (ره) را در نامگذاری هفته وحدت ستود و با برجسته دانستن نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد وحدت و یکپارچگی در جهان اسلام گفت:عزت، عظمت و اقتدار امت مسلمان با وحدت کامل خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد قدیر عالمی روز شنبه به خبرنگار ایرنا در کابل گفت: با ابتکار امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی هفته وحدت نامگذاری شد و پیامبر گرامی و بزرگوار اسلام محور وحدت و یکپارچگی و همدلی در جهان اسلام قرار گرفت.

عالمی افزود: مسلمانان در این هفته، در سراسر جهان میلاد پر نور حضرت محمد مصطفی (ص) را جشن می گیرند و به اهمیت اخوت و وحدت امت اسلامی با الهام از سیره پیامبر توجه کرده و از دسیسه های دشمنان برای تفرقه افکنی بین مسلمانان، دوری می کنند.

امام جمعه غرب کابل پیامبر گرامی اسلام و کعبه را محور اصلی وحدت در جهان اسلام خواند و گفت: دست های پیدا و پنهانی که گاه از آستین جنایتکاران بیرون می آید، تلاش می کند بین مسلمانان فاصله ایجاد کند.

عالمی بیداری اسلامی را خنثی کننده توطئه های دشمنان اسلام دانست و گفت عزت و سربلندی مسلمانان در وحدت نهفته است.

وی وحدت و تقریب مذاهب در جهان اسلام را نیاز شدید مسلمانان ارزیابی کرد و گفت: ابتکار حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری هفته وحدت که به سرعت در تمام کشورهای اسلامی گسترش یافت، عامل بسیار مهمی در وحدت مسلمین است.

وی افزود: با تیزهوشی امام خمینی (ره) در این هفته که از 12 ربیع الاول تا 17 این ماه است، تمام مسلمانان جنبه های مختلف زندگی و دستورات پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازخوانی می کنند و از ایشان که هدایت کننده بشریت است، رهنمود می گیرند.

امام جمعه غرب کابل افزود: ابتکار بی نظیر دیگر امام خمینی (ره) یاری رساندن به مردم مظلوم فلسطین است که ایشان جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند و جهان را متوجه جنایات صهیونیستها در سرزمین های اشغالی فلسطین کردند.

عالمی گفت: امام خمینی و مردم ایران تلاش های زیادی را برای وحدت و همدلی مسلمانان انجام داده اند که حرکت مسلمانان به سوی وحدت، ثمره آن است که می بینیم.

وی نشست های بین المللی که همه ساله در رابطه به تقریب مذاهب اسلامی و بیداری اسلامی در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود را فوق العاده ارزشمند و مثبت ارزیابی کرد و گفت این اقدامات در وحدت مسلمانان بسیار موثر بوده است.

امام جمعه غرب کابل چنین نشست ها را در جمهوری اسلامی ایران ادامه افکار و عملکرد های ناب حضرت امام خمینی (ره) و رهبری عالمانه حضرت آیت الله خامنه ای دانست.

وی ابراز اطمینان کرد با ادامه چنین برنامه هایی، امت اسلامی به بیداری کامل خواهد رسید و عزت، عظمت و اقتدار خود را با وحدت کامل خواهد کرد.

آساق**م**ع.ن**1501
کد N66108