رییس جمهوری ونزوئلا به ایران می آید

ایرنا نوشت:

 نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا در دیدار معاون وزیر خارجه ایران اظهار داشت: به منظور تحکیم روابط و بحث و بررسی افق های جدید همکاری در روابط فیمابین، قصد دارد در آینده ای نزدیک به ایران سفر کند.

مادورو این مطلب را در دیدار با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه بیان کرد.تخت روانچی در ادامه دیدارهای خود با مقامات ونزوئلا، با نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا دیدار و پیام کتبی جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهوری را تقدیم ایشان کرد.

در این ملاقات که وزرای امور خارجه و امور ریاست جمهوری ونزوئلا نیز حضور داشتند، رییس جمهوری ونزوئلا ضمن تمجید از مقاومت ملت و دولت ایران در برابر فشارهای امپریالیسم، بر حمایت دولت و ملت ونزوئلا از آرمان های آزادیخواهانه و استقلال طلبی ایران تاکید کرد.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه نیز با ابلاغ سلام های گرم جناب آقای دکتر روحانی به رئیس جمهور ونزوئلا، روابط با این کشور را برای ایران مهم دانست و بر اراده دولت برای تعمیق و گسترش همکاری ها تاکید کرد.

در این دیدار، همچنین برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در آینده ای نزدیک مورد توافق طرفین قرار گرفت که انتظار می رود زمینه ها و فرصت های جدیدی را برای کار پیش روی شرکت های ایرانی قراردهد.

219219

 

 

کد N66101