مخالفان تایلندی امروز تظاهرات می‌کنند

سیاسی

معترضان مخالف دولت تایلند متعهد شدند، تظاهراتی گسترده را امروز (شنبه) در بانکوک، پایتخت این کشور برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این در حالی است که در جریان وقوع انفجار که روز جمعه و در جریان یک راهپیمایی در بانکوک روی داد، تنش‌ها بیشتر شد.

در جریان این انفجار یک معترض 46 ساله در پی شدت جراحات کشته شد. وی نهمین فردی است که در جریان تظاهرات اعتراضی علیه دولت بانکوک کشته شد.

جنبش معترضان دولت در تایلند اعلام کرد که سوتپ تائوگسوبان، رهبر اعتراضات ضد دولتی تایلند امروز قرار است راهپیمایی دیگری را در سراسر بانکوک برگزار کند.

سخنگوی جنبش اعتراضی علیه دولت تایلند به خبرگزاری فرانسه گفت: رهبر اعتراضات ضد دولتی تایلند این راهپیمایی گسترده در بانکوک را رهبری خواهد کرد، اما می‌دانیم که تدابیر امنیتی شدید برای برگزاری این راهپیمایی مقرر خواهد شد.

مقام‌ها و معترضان تایلندی یکدیگر را به وقوع این انفجار در روز جمعه مقصر می‌دانند اما هنوز علت اصلی این انفجار و عامل آن مشخص نشده است.

دولت تایلند از پیش از کودتای نظامی 2006 میلادی که باعث برکناری تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر سابق این کشور و برادر یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر کنونی تایلند شد، در ناآرامی و درگیری به سر می‌برد.

نخست‌وزیر کنونی تایلند ماه فوریه را زمان برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرده تا با این اقدام بحران سیاسی در کشور را از میان بردارد اما حزب اصلی مخالف موسوم به "حزب دموکرات" اعلام کرده که این انتخابات را تحریم می‌کند و نگران این مساله است که انتخابات ماه فوریه تلاشی باشد تا خانواده شیناواترا قدرت در تایلند را به دست گیرند.

انتهای پیام

کد N66022