سه عضو یک گروه مذهبی در شرق پاکستان کشته شدند

پاکستان,تیراندازی,پنجاب

اسلام آباد - ایرنا - مقام های پلیس پاکستان گزارش دادند: مهاجمان ناشناس روز شنبه سه تن از اعضای یک گروه مذهبی را در «سرگودها» از شهرهای ایالت پنجاب در شرق این کشور به قتل رساندند.

به گزاش روز شنبه ایرنا به نقل از رسانه های محلی، مقام های پلیس شهر «سرگودها» در گفت و گو با خبرنگاران افزودند: خودروی مولانا عبدالحمید نایب رییس ایالتی گروه مذهبی و تندروی «اهل سنت و الجماعت» در نزدیکی دادگاه ضد تروریسم این شهر هدف تیراندازی مهاجمان ناشناس قرار گرفت.

این مقام ها گفتند: در این حمله سه نفر از مسوولان این گروه کشته و دو نفر دیگر از جمله مولانا عبدالحمید زخمی شدند.

پلیس شهر سرگودها اعلام کرد: مهاجمان پس از تیراندازی به سرعت از محل حادثه به وسیله یکدستگاه موتورسیکلت متواری شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است و پلیس پاکستان نیز انگیزه این حادثه را عنوان نکرده است.

مقام های پلیس پاکستان همچنین روز شنبه در گزارش جداگانه افزودند: تیراندازی مهاجمان ناشناس در منطقه «شاهراه فیصل» شهر کراچی مرکز ایالت سند در جنوب این کشور منجر به کشته شدن سه نفر از مسوولان «جمعیت علمای اسلام شاخه سمیع» از جمله «مفتی عثمان یار خان» معاون ایالتی این حزب سیاسی شد.

شهر بندری کراچی در روزهای اخیر شاهد برخی خشونت های فرقه ای، ملی و سیاسی از جمله حملات تروریستی علیه نیروهای امنیتی قرار گرفته و گفته می شود اکثر قربانیان این حوادث نیروهای پلیس، شهروندان از جمله فعالان سیاسی هستند.

انفجار بمب، افزایش خشونت های فرقه ای و قتل های هدفمند در کراچی طی ماه های گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که کمیسیون حقوق بشر پاکستان اعلام کرد در سال گذشته میلادی بیش از هزار و 800 نفر قربانی عملیات تروریستی اعضای گروه های غیرقانونی در بزرگترین شهر اقتصادی پاکستان شدند.

آساق ** 1095**1545
کد N65827