مقام آذری خواهان جلوگیری از حضور اتباع این کشور در جنگهای خارجی شد

باکو,گروههای افراطی

باکو- ایرنا - رییس کمیته دولتی رسیدگی به امور تشکلهای دینی جمهوری آذربایجان از آن دسته از جوانان آذری که وارد میادین جنگ های خارجی می شوند، خواست برای حفظ ارزشهای ملی و معنوی از پیوستن به گروه های تکفیری پرهیز کنند .

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های جمهوری آذربایجان ،ˈالشاد اسکندر افˈ با ناخوشایند خواندن مشارکت جوانان آذری در مناقشات کشورهای خارجی، این اقدام را با ارزشهای ملی و معنوی کشورش در تضاد خواند و گفت: جوانان باید ضمن پرهیز از گوش دادن به فراخوانهای دیگران، شهدای جمهوری آذربایجان را که جانشان را برای حفظ وطن فدا کرده اند، الگو قرار بدهند.

وی با بیان اینکه همه انرژی جوانان آذری باید در مسیر منافع کشورشان مورد استفاده قرار گیرد، تاکید کرد: جوانان نباید تسلیم فراخوانهای بیگانگان برای شرکت در مناقشات در کشورهای دیگر شوند.

رییس کمیته دولتی رسیدگی به امور تشکلهای دینی جمهوری آذربایجان همچنین تصریح کرد که این کمیته و ارگانهای انتظامی و قضایی آذربایجان در صورت مشاهده هر گونه فراخوان زیانبار، صرف نظر از علت و انگیزه آن، اقدامات لازم برای مقابله با آن را انجام خواهند داد.

هشدار مقام دولتی مسوول در امور دینی جمهوری آذربایجان پس از آن صورت می گیرد که طی ماههای اخیر خبرهای کشته شدن تعدادی از اتباع این کشور در ترکیب گروههای تکفیری در سوریه در رسانه های آذربایجان بازتاب وسیعی داشته است.

خاورم*1206**1651
کد N65719