نتایج نهایی همه‌پرسی قانون اساسی مصر امروز اعلام می‌شود

سیاسی

کمیته عالی انتخابات مصر امروز‌(شنبه) نتایج نهایی شمارش آرای همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی این کشور را اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری العهد، کمیته عالی انتخابات مصر اعلام کرد که در ساعت شش بعدازظهر به وقت محلی، کنفرانسی در مقر این هیات برگزار و نتایج نهایی شمارش آرای همه پرسی پیش‌نویس قانون اساسی در این کشور اعلام خواهد شد.

در این کنفرانس که از سوی کمیته عالی انتخابات مصر به ریاست نبیل صلیب برگزار می‌شود، نتایج نهایی همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی که طی دو روز گذشته برگزار شد، اعلام می‌شود.

پیشتر مسئولان وزارت کشور مصر و کمیته‌های انتخاباتی اعلام کرده بودند که اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان مصری در همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی جدید رای "آری" داده‌اند.

عبدالفتاح عثمان، مدیر روابط عمومی در وزارت کشور مصر خاطرنشان کرد که میزان مشارکت مردم در همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی مصر از 55 درصد پا فراتر گذاشته است و شاید تعداد افرادی که به این پیش‌نویس رای آری داده‌اند، از 95 درصد نیز بگذرد.

وی در مصاحبه با شبکه الحیاة عنوان داشته بود که تعداد کمیته‌های انتخاباتی بسیار زیاد است و از 30 هزار کمیته نیز پا فراتر می‌گذارد و نتایج اولیه حاکی از آن است که تعداد بسیاری در این همه‌پرسی مشارکت کرده و تعداد بی‌شماری نیز به آن رای آری دادند.

انتهای پیام

کد N65615