وکلای نیروهای حزب‌الله اتهامات دادگاه لاهه را در خصوص ترور الحریری رد کردند

سیاسی

وکلای مدافع چهار تن از نیروهای حزب‌الله لبنان در دادگاه ویژه بررسی ترور رفیق الحریری در لاهه، اتهامات وارده علیه موکلان خود را رد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز، در دومین روز از آغاز دادگاه ویژه بررسی ترور رفیق الحریری، نخست‌وزیر فقید لبنان، وکلای مدافع چهار تن از نیروهای حزب‌الله لبنان که به صورت غیابی در لاهه محاکمه می‌شوند، اتهامات وارده در خصوص دست داشتن این افراد در ترور الحریری را رد کردند.

یکی از این وکلای مدافع عنوان داشت: ما از اینکه دادگاه هیچ دلیلی برای وقوع این جنایت از سوی افراد متهم ارائه نداده شگفت‌زده هستیم چرا که دادستان این دادگاه حتی یک دلیل برای دست داشتن این افراد در ترور مذکور ارائه نداده است.

این در حالی است که گرامی کامرون، دادستان دادگاه ترور رفیق الحریری در سخنان خود در برابر قضات این دادگاه عنوان داشت که عملیات انفجار خودروی رفیق الحریری، عملیات بسیار پیچیده بوده و بسیار دقیق برنامه‌ریزی شده بود.

وی همچنین با ارائه جزئیاتی از چگونگی وقوع این عملیات، عنوان داشت که عوامل این جنایت از تلفن‌های همراه برای زیر نظر گرفتن الحریری تا چند دقیقه قبل از وقوع انفجار، استفاده کردند.

از سوی دیگر یکی از وکلای مدافع عنوان داشت که این سخنان تنها بر پایه دلایل نظری صرف بنا شده است و هیچ دلیل ملموس از جمله شهود و یا صدای ضبط شده، وجود ندارد.

بعد از وقوع این انفجار در سال 2004 و کشته شدن رفیق الحریری، دادگاه ویژه لبنان در سال 2011 حکم جلب چهار تن از ژنرال‌های لبنانی به نام‌های «مصطفی بدرالدین»، «سلیم عیاش»، «حسین عنیسی» و «اسعد صبرا» که همگی جزو اعضای حزب‌الله لبنان به شمار می‌آیند را صادر کرد.

این در حالی است که افراد مذکور هر گونه ارتباط با این عملیات را رد کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N65563