لس‌آنجلس تایمز: ممکن است جنگ اوباما با کنگره زرگری باشد

کنگره آمریکا,باراک اوباما

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در گزارشی این احتمال را مطرح کرده است که شاید جنگ کنگره آمریکا با رئیس جمهور این کشور بر سر تحریم های ایران صرفا یک جنگ زرگری باشد.

به گزارش خبرآنلاین پایگاه  پایگاه اینترنتی این روزنامه می نویسد تقابل ظاهری میان دولت و کنگره آمریکا برسر لایحه تحریم ایران، شاید صرفاً نمایشی سیاسی باشد که سرانجام به نفع هر دو طرف ‌ تمام خواهد شد.

این روزنامه که سوابق طولانی در اتخاذ مواضع ضد ایرانی دارد و از حامیان تشدید تحریم ها علیه تهران است در ادامه می گوید: به نظر می‌رسد که اختلافات میان دو طرف، آنقدر هم که در انظار عمومی شدید جلوه داده می‌شود،‌ جدی نباشد و این تقابل، بیشتر شبیه به تئاتر یا نمایشی سیاسی باشد.

دولت اوباما و سناتورهای یاد شده، هر دو، از اتخاذ مواضع ظاهراً متضاد با هم، سود خواهند برد و در نهایت این دو روشِ ظاهراً متناقض (مانند روش پلیس خوب و پلیس بد)، بدون ایجاد هرگونه اخلال در مذاکرات هسته‌ای میان آمریکا، ایران و پنج قدرت جهانی، منجر به عاری شدن ایران از هرگونه سلاح‌های هسته‌ای خواهد شد.

لس آنجلس تایمز در ادامه اینگونه نتیجه می گیرد که پیشنهاد دادن و مطرح کردن علنی لایحه تشدید تحریم ها در حقیقت، هدف اوباما را برای عدم تخطی ایران از توافقنامه هسته‌ای ژنو تأمین می‌کند، که به نوبه خود، احتمال نمایشی بودن اختلافات اخیر میان کاخ سفید و کنگره آمریکا را بر سر لایحه تحریم‌های جدید ایران تقویت می‌کند.

4949

کد N65514