بان کی مون : خشونت و خونریزی چهره جهان را خشن کرده است

سازمان ملل,بان کی مون

نیویورک، ایرنا - بان کی مون دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از تشدید خشونت و خونریزی در برخی از کشورها، تاکید کرد این دو پدیده ای شوم چهره ای بسیار خشن از جهان امروز ما ترسیم می کند.

به گزارش ایرنا بان کی مون در نشست امروز مجمع عمومی سازمان ملل با انتقاد از رفتار غیر مسوولانه برای از حکومت ها گفت : از رهبران جهان انتظار داریم که در تصمیم گیریها و تصمیم سازیها منافع ملی آیندگان را نیز مد نظر داشته باشند.

وی با اشاره به چالش های مهم جهانی گفت : بحران انسانی در کشورهای سوریه، سودان جنوبی، آفریقای مرکزی و کنگو بیشتر از سایر مسایل مهم جهانی موجب نگرانی و تاسف جامعه جهانی و سازمان ملل شده است.

بان کی مون افزود : باید جامعه جهانی راهی برای مهار خشونت های فزاینده که باعث کشتار و آوارگی هزاران نفر انسان بی گناه شده است، پیدا کند.

وی اظهار داشت گسترش عملیات های انتحاری در نقاط مختلف جهان، گرسنگی آوارگان، ترک تحصیل اجباری هزاران دانش آموز چهره ای بسیار خشن از جهان کنونی به ما نشان می دهد.

وی با اشاره به اقدامات سازمان ملل برای پایان دادن به درگیریهای خونین در برخی کشورهای آفریقایی گفت: اختلاقات قومی و مذهبی در برخی کشورها بسیار نگران کننده و خطرناک شده اند و زمان آن فرا رسیده که رهبران دینی در کنار رهبران سیاسی به فکر خاتمه خشونت های مذهبی باشند.

دبیرکل سازمان ملل آنگاه به بحران در کشورهای سوریه و فلسطین اشاره کرد وگفت باید تلاش های شجاعانه ای برای پایان به درگیریهای خونین در سوریه و همچنین توافق بین گروههای فلسطینی و اسراییل صورت گیرد.

اروپام 1908
کد N65495