کشته شدن ۱۰ هزار تن در سودان جنوبی؛ تظاهرات علیه صهیونیست‌ها

سودان جنوبی,اریتره,آفریقا

همشهری آنلاین: رسانه‌های خارجی از تظاهرات مهاجران آفریقایی علیه سران رژیم صهیونیستی در اعتراض به شرایط بد اجتماعی و اقتصادی و کشته شدن ۱۰ هزار نفر در سودان جنوبی خبر دادند.

جهان > آفریقا- همشهری آنلاین:
رسانه‌های خارجی از تظاهرات مهاجران آفریقایی علیه سران رژیم صهیونیستی در اعتراض به شرایط بد اجتماعی و اقتصادی و کشته شدن ۱۰ هزار نفر در سودان جنوبی خبر دادند.

به گزارش مهر، سیدنی مورنینگ هرالد گزارش داد از زمان آغاز درگیری‌ها در سودان جنوبی تا کنون 10 هزار نفر کشته شدند.

درگیری‌ها در سودان جنوبی از اوایل ماه دسامبر سال جاری آغاز شد. این درگیری‌ها در پی تصمیم سالوا کر رئیس جمهور سودان جنوبی برای برکناری معاون خود به اتهام تلاش برای کودتا آغاز شد.

ای بی سی نیوز نیز از تظاهرات ده‌ها هزار نفر از مهاجران آفریقایی ساکن سرزمین‌های اشغالی مقابل پارلمان رژیم صهیونیستی در اعتراض به شرایط بد اجتماعی و اقتصادی تحمیل شده به مهاجران توسط این رژیم خبر داد.

معترضان از اریتره و سودان جنوبی با سر دادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی بر لزوم تسهیل شرایط اشتغال مهاجران در این کشور تاکید کردند.

رژیم صهیونیستی برای تغییر بافت جمعیتی سرزمین‌های اشغالی با دادن وعده‌های مختلف به یهودیان سایر کشورها آنها را متقاعد به سفر به سرزمین مادری فلسطینیان کرده، اما آنها را بعد از ورود به تل آویو به حال خود رها کرده است.