معاون امور بین الملل حوزه علمیه قم

اهمیت وحدت همسنگ با دین است

ايران,هفته وحدت,وحدت

معاون امور بین الملل حوزه علمیه قم اهمیت وحدت بین مسلمانان را همسنگ با دین دانست و گفت: تنها در سایه اتحاد امت می‌توان دین را به طور کامل در جامعه پیاده کرد.

معاون امور بین الملل حوزه علمیه قم اهمیت وحدت بین مسلمانان را همسنگ با دین دانست و گفت: تنها در سایه اتحاد امت می‌توان دین را به طور کامل در جامعه پیاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام زمانی در همایش وحدت که در کرمانشاه برگزار شد، از کرمانشاهیان به عنوان الگوی وحدت در کشور یاد و خاطرنشان کرد: پیشینه فعالیت‌های وحدتی در این استان قابل تاسی است و این مساله جای تحسین دارد.

وی ایران اسلامی را در فهرست کشورهای شاخص اسلامی قرار داد و گفت: به صراحت می توان اذعان کرد که در کشور ما هیچ قانونی وجود ندارد که مخالف با موازین اسلام باشد و این درحالی است که هیچ کشوری این التزام را ندارد.

وی با تاکید بر اهمیت وحدت در جامعه اسلامی، خاطرنشان کرد: اهمیت اتحاد تا جایی است که می توان آن را همسنگ با کل دین دانست؛ چراکه تنها در سایه اتحاد امت می‌توان دین را به طور کامل در جامعه پیاده کرد. در صورت فقدان وحدت در جامعه اسلامی حاکمیت عملا نمی‌تواند به هیچ یک از آرمان‌های دین جامه عمل بپوشاند.

رایزن سابق فرهنگی ایران در مصر و تنها روحانی اهل تشیع دانشگاه الازهر مصردر ادامه اختلاف در ضروریات دین را ممنوع دانست و در عین حال افزود: البته اختلاف نظر در فروع دین همچون اختلاف در همه چیزهای دیگر عادی است و نیاز به گفتمان دارد.

وی با تاکید بر این‌که«وحدت یک اصل اصیل است که ریشه در دین ما دارد و پرداختن به آن امری ضروری است» گفت: امروز حدود یک و نیم میلیارد مسلمان دنیا در آرزوی شرایط کشور ما هستند.

وی گفت: امروز ایران اسلامی دنیای اسلام را مدیریت می کند و به همین خاطر هم آمریکا حق دارد از ما و عملکرد ما ناراضی باشد.

انتهای پیام

کد N65290