وزارت خارجه پیگیری می‌کند:

دلیل جان باختن ایرانی بازداشت شده در امارات

ایران و امارات,سخنگوی وزارت خارجه,مرضیه افخم,امارات,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزارت امور خارجه موضوع جان باختن مرحوم سیدعلی حسینی شهروند ایرانی را که در بازداشت ماموران امنیتی امارات جان خود را از دست داده است، بصورت جدی در دست پیگیری دارد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزارت امور خارجه موضوع جان باختن مرحوم سیدعلی حسینی شهروند ایرانی را که در بازداشت ماموران امنیتی امارات جان خود را از دست داده است، بصورت جدی در دست پیگیری دارد.

به گزارش ایسنا، مرضیه افخم اظهار کرد: به محض اطلاع از این حادثه از طریق مقامات اماراتی بلافاصله در غیاب سفیر امارات در تهران مسوول این سفارت به وزارت امور خارجه احضار و ضمن بیان مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران، ضرورت ایجاد شرایط و تسهیلات لازم برای تحقیق در خصوص روشن شدن ابعاد واقعی این قضیه اعلام شد.

وی با تاکید بر اینکه «به رغم پیگیری‌های رسمی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امارات در دو هفته اخیر، این کشور تا کنون هیچ‌گونه گزارش رسمی از دستگیری مرحوم سیدعلی حسینی و دو شهروند دیگر ایرانی که در بازداشت به سر می‌برند ارائه نکرده است»، افزود: بدنبال انتشار اخبار رسانه‌ای درباره دستگیری سه ایرانی توسط نیروهای امنیتی امارات در دو هفته اخیر یادداشت‌هایی از سوی نمایندگی کشورمان در امارات به وزارت امور خارجه آن کشور ارسال و بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی خواستار دسترسی کنسولی به این افراد شده بود.

وی افزود: همچنین بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع، نماینده‌ای از سوی وزارت امور خارجه برای بررسی این مساله عازم امارات شد و به زودی یک هیات تحقیقی - کارشناسی به منظور بررسی و تحقیق در مورد علل فوت نامبرده رهسپار امارات خواهد شد.