عضو شورای راهبردی فرق و مذاهب

نظریه وحدت نیاز به کالبد شکافی دارد

ايران,هفته وحدت,وحدت

یک عضو شورای راهبردی فرق و مذاهب گفت: انحصار مذهبی بزرگترین لطمه را به دین می‌زند.

یک عضو شورای راهبردی فرق و مذاهب گفت: انحصار مذهبی بزرگترین لطمه را به دین می‌زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمد رئوف قادری در همایش وحدت در کرمانشاه، از وحدت به عنوان یک فریضه الهی و از ضروریات عصر حاضر یاد کرد و گفت: متاسفانه در عصر کنونی دشمنان اسلام بیش از هر زمان دیگری متحد شده‌اند تا زمینه‌های نابودی آن را فراهم کنند؛چراکه اسلام امروز با تکنولوژی و علم روز گره خورده و این برای دشمنان گران تمام خواهد شد.

وی با بیان این‌که «در عصر امروز اندیشمندان و رهبران دینی بر وحدت اتفاق نظر دارند»، گفت: وحدت عامل پیروزی و سعادت مسلمانان در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... است.

وی با تاکید بر این‌که «تفرقه عامل شکست مسلمین در طول تاریخ بوده است» گفت: تاریخ گواه است که همواره پیروزی نتیجه اتحاد و شکست پیامد تفرقه بوده است.

این عضو شورای راهبردی فرق و مذاهب از وحدت به عنوان راهبردی برای رسیدن به همبستگی یاد و خاطرنشان کرد: نظریه وحدت نیاز به کالبد شکافی دارد.

وی با تاکید بر این‌که «نباید از هفته وحدت استفاده ابزاری شود»، گفت: نباید فراموش کنیم که اسلام به معنای مجموعه شیعه و سنی است و نمی‌توان اسلام را در هیچ یک از این دو منحصر کرد؛ چراکه انحصار مذهبی بزرگترین لطمه را به دین می‌زند.

وی ادامه داد: مسلمانان شیعه و سنی منافع و دشمنان مشترک دارند و نباید فراموش کنند این دشمنان همواره و در عرصه‌های مختلف برای آن‌ها برنامه داشته و دارند.

قادری اسلام‌هراسی در میان ملل و مذاهب دیگر و در کنار آن تفرقه مذهبی در میان مسلمانان را از سیاست‌های دشمنان برای توطئه علیه مسلمانان دانست و افزود: آن‌چه پیروزی مسلمانان را به دنیا اثبات کرد وحدت آنان بود نه تفرقه و این مهم لزوم توجه هرچه بیشتر به راهبرد های عملیاتی وحدت را نشان می‌دهد.

وی برپایی گفتمان‌ها و نشست‌ها در میان علما، دانشمندان دینی و خواص، تقویت اصول مشترک و پرهیز از تفرقه، تفسیر راهکارهای ایجاد هم‌افزایی، تقویت انگیزه‌های مشترک، تدوین حقوق شهروندی برابر، پرهیز از طرح مباحث علمی و فقهی تفرقه‌برانگیز بخصوص در میان عوام، پرهیز از برخوردهای دوگانه و... را از جمله راهبرد های عملیاتی وحدت برشمرد.

انتهای پیام

کد N65231