اخراج یک نماینده دیگر از حزب حاکم ترکیه/ ماموریت نظامیان ترکیه در خلیج عدن تمدید شد

آمریکا اروپا

اخراج یکی دیگر از نمایندگان معترض حزب حاکم، واکنش آنکارا به خشونتها در عراق و تمدید ماموریت نظامیان در خلیج عدن و سواحل سومالی از جمله خبرهای مرتبط با ترکیه به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حریت از اخراج "محمد چتین" یکی دیگر از نمایندگان معترض حزب حاکم ترکیه به سیاستهای این حزب در مدیریت بحران سیاسی اخیر خبر داد که آنکارا را در قضیه فساد مالی اخیر متهم معرفی کرده بود.

این در حالیست که اردوغان 59 ساله در جمع هواداران خود در شهر آکیسار در غرب ترکیه مخالفان خود را به باندی تبهکار در درون سیستم اداری ترکیه تشبیه کرده و خطاب به آنان گفته است: اتهامات شما به اقتصاد ترکیه ضربه می زند و اقدامات متقابل را تشدید می کند.

روزنامه تودی زمان نیز از سرپیچی پلیس استانبول از دستور دادستانی برای بازداشت متهمان در دور سوم عملیات مربوط به پرونده فساد و رشوه خواری خبر داد.

خبر دیگر اینکه وزارت امور خارجه ترکیه امروز جمعه با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونتها و اقدامات تروریستی در یک سال گذشته در عراق اقدامات تروریستی را با هدف ضربه زدن به وحدت و برادری مردم عراق خواند.

وزارت امور خارجه ترکیه از رهبران سیاسی عراق خواست تا در مسیر معتدل تری گام برداشته و از ایجاد بحران های سیاسی اجتناب ورزند.

رسانه های چاپ ترکیه از تصویب لایحه پیشنهادی دولت آنکارا برای تمدید ماموریت نیروهای نظامی ترکیه در خلیج عدن و سواحل سومالی به مدت یک سال دیگر از سوی مجلس ملی این کشور خبر داد.

بر این اساس، 263 نفر از نظامیان نیروی دریایی ترکیه از 10 فوریه سال 2014 میلادی به مدت یک سال دیگر در خلیج عدن و سواحل سومالی عملیات نظامی در کنار نیروهای بین المللی مامور مبارزه با دزدان دریایی عملیات نظامی انجام می دهند.