وزیر خارجه فلسطین: هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم

سیاسی

وزیر خارجه فلسطین با بیان اینکه فلسطین تحت هیچ شرایطی اسرائیل را به عنوان یک سرزمین یهودی به رسمیت نمی‌شناسد، اعلام کرد: ما به تلاش‌های صادقانه و حسن نیت جان کری واقف هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریاض المالکی، وزیر امورخارجه فلسطین در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: «فلسطین تحت هیچ شرایطی اسرائیل را به عنوان یک "کشور یهود" به رسمیت نمی‌شناسد.»

وی همچنین رژیم صهیونیستی را مسئول تمامی موانع و مشکلاتی دانست که موجب شکست روند توافق صلح می‌شود.

ریاض المالکی در خصوص تلاش‌های جان کری، وزیر خارجه آمریکا برای تحقق صلح میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی گفت: فلسطینی‌ها به خوبی می‌دانند که تلاش‌های جان کری برای تحقق صلح میان دو طرف صادقانه و با حسن نیت است و او از حمایت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در ماموریت خود برای رسیدن به توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین برخوردار است.

وی همچنین اظهار داشت: مذاکرات کنونی میان فلسطین و اسرائیل با میانجی‌گری جان کری همچنان با مشکلات بسیاری مواجه است و باید بگویم که به سختی می‌توان گفت که پیشرفت‌هایی در این خصوص حاصل شده و در این میان مسائلی هستند که حل آن‌ها غیر ممکن به نظر می‌رسد.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با این پیش شرط که فلسطین یک کشور عاری از سلاح باشد و اسرائیل را به عنوان یک "کشور یهود" به رسمیت بشناسد، اعلام کرد: اسرائیل از تشکیل کشور مستقل فلسطین حمایت می‌کند.

رادیو صدای اسرائیل به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در صورتی که فلسطین بپذیرد یک کشور عاری سلاح باشد و اسرائیل را به رسمیت بشناسد، تل‌آویو از تشکیل کشور مستقل فلسطین حمایت می‌کند.

نتانیاهو در خصوص مذکرات صلح تصریح کرد: اسرائیل آماده است تا تصمیمات بسیار سختی را در راستای تحقق صلح اتخاذ کند.

وی همچنین از مواضع فلسطین مبنی بر مخالفت آنان با ابقای ساکنان یهود در مرزهای آتی کشور مستقل فلسطین به شدت انتقاد کرد و مدعی شد این موضع در راستای پاکسازی نژادی است.

انتهای پیام

کد N65063