با انتشار بیانیه ای

ترکیه از تشدید خشونت در عراق ابراز نگرانی کرد

عراق,خشونت

آنکارا- وزارت امور خارجه ترکیه روز جمعه با انتشار بیانیه ای از تشدید خشونت و اعمال تروریستی در عراق ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا ، وزارت خارجه ترکیه در این بیانیه از تشدید رخدادهای تروریستی در عراق در طول یک سال گذشته که منجر به مرگ شمار بسیاری از اتباع این کشور شده است، ابراز نگرانی کرد.

وزارت خارجه ترکیه در این بیانیه با اشاره به حوادث تروریستی دو روز اخیر در عراق که منجر به مرگ بیش از 100 شهروند عراقی شد عنوان کرد: ˈاین گونه اعمال تروریستی با هدف ضربه زدن به وحدت و برادی مردم عراق انجام می شود و ترکیه این اعمال را به شدت محکوم می کند.ˈ

در این بیانیه با تاکید بر اینکه دولت ترکیه در کنار دولت عراق و مردم این کشور قرار دارد آمده است: گروه های تروریستی با سوء استفاده از بحران سیاسی عراق درصدد کسب پایگاه مردمی در این کشور هستند و ترکیه در مبارزه عراق با تروریسم در کنار دولت و مردم این کشور جای دارد.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه در مبارزه دولت عراق با تروریسم باید بین گروه های تروریستی و مردم تفکیک قائل شد اضافه کرد: در این راستا به جای آوردن خواسته های مشروع مردم عراق نیز اهمیت بسیاری دارد.

وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات در عراق از تمامی رهبران سیاسی این کشور خواستار حرکت معتدل و باز کردن راه مصالحه سیاسی و پرهیز از بحران های سیاسی شد.

خاورم**2012** 230**1144
کد N64905