ادامه رسیدگی به پرونده مشرف به هفته آتی موکول شد

پاكستان

دادگاه ویژه محاکمه پرویز مشرف امروز (جمعه) ضمن رد درخواست بازداشت نمادین وی از سوی دادستان، ادامه رسیدگی به پرونده وی را به روز دوشنبه هفته آینده موکول کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه پاکستان تایمز، هیات سه نفره قضات دادگاه به ریاست قاضی فیصل عرب امروز (جمعه) رسیدگی به پرونده محاکمه پرویز مشرف، رئیس جمهوری پیشین پاکستان را ادامه داد و انور منصور، وکیل مدافع مشرف در طول این جلسه استدلال کرد که تصمیم اعلام وضعیت فوق‌العاده در تاریخ سوم نوامبر 2007 در پاکستان تنها از سوی مشرف اتخاذ نشده و باقی افرادی که در این پرونده دخیل بوده‌اند، از پرونده کنار گذاشته شده‌اند.

وی همچنین عنوان کرد که تشکیل دادگاه ویژه برای محاکمه مشرف یک اقدام غیرقانونی است. در جریان جلسه دادرسی مشرف، دادستان پرونده از دادگاه خواست تا به صورت نمادین پرویز مشرف بازداشت شود اما این درخواست از سوی قاضی رد شد.

قاضی فیصل عرب گفت که نام پرویز مشرف در فهرست افراد ممنوع‌الخروج از کشور قرار دارد و درخواست دریافت گزارش مربوط به وضعیت پزشکی وی برای تاریخ 24 ژانویه مطرح شده است. پس از آن جلسه دادگاه مشرف به روز دوشنبه موکول شد.

این در حالی است که دکتر ارجمند هاشمی، پزشک پرویز مشرف اظهار داشت که با درخواست خانواده مشرف گواهی پزشکی برای وضعیت سلامتی وی صادر کرده است اما به دلیل مشغله زیاد کاری و همچنین این که وی یک شهردار است، در دادگاه مشرف شخصا حضور پیدا نکرده و شهادت نخواهد داد.

انتهای پیام

کد N64848