بروجردی:عصبانیت غرب از حضور مسوولان ایرانی بر مزار عماد مغنیه طبیعی است

سوريه,لبنان,اجلاس ژنو

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران بدون دعوت رسمی در کنفرانس ژنو شرکت نمی‌کند و عدم حضور ایران این اجلاس را ناموفق خواهد کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران بدون دعوت رسمی در کنفرانس ژنو شرکت نمی‌کند و عدم حضور ایران این اجلاس را ناموفق خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علاءالدین بروجردی در حاشیه مراسم بیست و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که عدم حضور ایران در مذاکرات ژنو برای حل بحران سوریه را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: تصور ما این است که اگر این اتفاق واقع نشود، چون جمهوری اسلامی اعلام کرده که نه در حاشیه شرکت خواهد کرد و نه بدون دعوت، پس در صورتی که از ما دعوت رسمی صورت گیرد در این کنفرانس فعالانه شرکت خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: بدون تردید حضور جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در موفقیت اجلاس ژنو دارد و بالعکس عدم حضور ایران اجلاس را ناموفق خواهد کرد.

بروجردی همچنین در پاسخ به این سوال که حضور وزیر امور خارجه کشورمان بر سر مزار شهدای مقاومت در لبنان سبب واکنش برخی از کشورهای شده است ارزیابی شما در این باره چیست، گفت: شهید بزرگوار عماد مغنیه و حاج رضوان از چهره‌های برجسته و نورانی مقاومت بودند لذا طبیعی است که رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای غربی از اینکه وزیر امور خارجه ما بر سر مزار این شهدا حضور می‌یابد، عصبانی می‌شوند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین درباره ضرورت وحدت امت اسلامی در شرایط کنونی یادآور شد: امروز اکثر کشورهای اسلامی وضعیت خوبی ندارند لذا ما نیازمند وحدت در مقابل سیاست‌های استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا هستیم که بتوانیم جهان اسلام را از این بحران عبور دهیم.

انتهای پیام

کد N64763